Twitter zasáhl proti zmanipulovanému videu s Bidenem

Společnost Twitter poprvé využila své nové pravidlo a označila klip vystřižený z projevu uchazeče o demokratickou nominaci pro prezidentské volby Joea Bidena za zmanipulovaný. Nedokončenou větu, v níž Biden říká "nezbude nám než znovu zvolit Donalda Trumpa", americký prezident Trump šířil na svém twitterovém účtu.

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
doporučujeme

Klip zaznamenal v neděli 5,8 milionu zhlédnutí a přeposlán byl 34.000krát.

Šířil ho také Dan Scavino, který v Bílém domě působí jako ředitel oddělení pro sociální média. "Ospalý Joe v St. Louis, Missouri dnes řekl: ´Nezbude nám než znovu zvolit Donalda Trumpa´," napsal Scavino k videu, přičemž uvedl nepřesně, že jde o projev v St. Louis.

Podle CNN se Biden takto poněkud nejistě vyjádřil ve svém proslovu v Kansas City a jeho vystoupení v St. Louis obsahovalo jinou formulaci.

Přeposílaný klip je však pouze část sdělení, které znělo takto: "Omluvte mne. Nezbude nám než znovu zvolit Donalda Trumpa, pokud budeme pokračovat v těch nekonečných hádkách. Musí to být pozitivní kampaň." Biden podle CNN narážel na "negativní útoky" v Demokratické straně, v níž nyní bývalý viceprezident o nominaci soupeří s vermontským senátorem Berniem Sandersem.

Společnost Twitter uplatnila v neděli poprvé své nové pravidlo a označila zeditovaný klip jako materiál se zmanipulovaným obsahem. Twitter nedávno oznámil, že zavádí nový přístup ke zmanipulovaným videím. Pokud by materiály mohly způsobit zásadní škodu, mají být zcela odstraněny.

Scavino úryvek umístil i na svou facebookovou stránku a společnost Facebook to nechala bez zásahu. Scavino na obranu později tweetoval, že video s Bidenem nebylo nijak zmanipulováno.

Manažer Bidenovy kampaně Greg Schultz sdělil, že ačkoli to společnost Facebook nepřizná, všem je jasné, že jí jde především o peníze. A proto "je ochotná stát se v celosvětovém měřítku nejúčinnějším médiem k šíření odporných lží".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šetřit, nebo utrácet? Ekonom varuje před úskalím dluhových pastí v pandemii

29.10.2020 00:01 NÁZOR - Mezinárodní měnový fond (MMF) dělá světu velkou službu, když radí svým členským zemím silně…

Ve Filadelfii pokračovaly protesty po zastřelení černocha policií

28.10.2020 21:22 Aktualizováno Stovky lidí již druhou noc řadě ve Filadelfii, největším městě amerického státu Pensylvánie,…

V USA zatkli pět lidí kvůli čínské zastrašovací operaci

28.10.2020 18:09 Ve Spojených státech zatkli pět lidí, kteří se podle justice aktivně podíleli na čínské operaci,…

Peru hlásí po 20 letech případ záškrtu, země je pozadu v očkování

28.10.2020 18:06 Peru ohlásilo první případ záškrtu po dvaceti letech. V Limě se tímto infekčním onemocněním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama