Twitter zasáhl proti zmanipulovanému videu s Bidenem

Společnost Twitter poprvé využila své nové pravidlo a označila klip vystřižený z projevu uchazeče o demokratickou nominaci pro prezidentské volby Joea Bidena za zmanipulovaný. Nedokončenou větu, v níž Biden říká "nezbude nám než znovu zvolit Donalda Trumpa", americký prezident Trump šířil na svém twitterovém účtu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
doporučujeme

Klip zaznamenal v neděli 5,8 milionu zhlédnutí a přeposlán byl 34.000krát.

Šířil ho také Dan Scavino, který v Bílém domě působí jako ředitel oddělení pro sociální média. "Ospalý Joe v St. Louis, Missouri dnes řekl: ´Nezbude nám než znovu zvolit Donalda Trumpa´," napsal Scavino k videu, přičemž uvedl nepřesně, že jde o projev v St. Louis.

Podle CNN se Biden takto poněkud nejistě vyjádřil ve svém proslovu v Kansas City a jeho vystoupení v St. Louis obsahovalo jinou formulaci.

Přeposílaný klip je však pouze část sdělení, které znělo takto: "Omluvte mne. Nezbude nám než znovu zvolit Donalda Trumpa, pokud budeme pokračovat v těch nekonečných hádkách. Musí to být pozitivní kampaň." Biden podle CNN narážel na "negativní útoky" v Demokratické straně, v níž nyní bývalý viceprezident o nominaci soupeří s vermontským senátorem Berniem Sandersem.

Společnost Twitter uplatnila v neděli poprvé své nové pravidlo a označila zeditovaný klip jako materiál se zmanipulovaným obsahem. Twitter nedávno oznámil, že zavádí nový přístup ke zmanipulovaným videím. Pokud by materiály mohly způsobit zásadní škodu, mají být zcela odstraněny.

Scavino úryvek umístil i na svou facebookovou stránku a společnost Facebook to nechala bez zásahu. Scavino na obranu později tweetoval, že video s Bidenem nebylo nijak zmanipulováno.

Manažer Bidenovy kampaně Greg Schultz sdělil, že ačkoli to společnost Facebook nepřizná, všem je jasné, že jí jde především o peníze. A proto "je ochotná stát se v celosvětovém měřítku nejúčinnějším médiem k šíření odporných lží".

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Reportáž CNN: Den v newyorské nemocnici, kde se bojuje s covid-19

06.04.2020 14:32 Jen za 40 minut mělo na pohotovosti v nemocnici v newyorské čtvrti Brooklyn zástavu srdce šest lidí…

Šéf OSN Guterres varoval před růstem domácího násilí v době pandemie

06.04.2020 13:00 Generální tajemník OSN António Guterres vyzval vlády jednotlivých zemí světa, aby zakročily proti …

Trump doufá, že USA vidí světlo na konci tunelu

06.04.2020 10:02 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump vyjádřil naději, že Spojené státy "začínají vidět světlo na konci…

Tygr v newyorské zoo měl pozitivní test na koronavirus

06.04.2020 09:13 Tygr v zoologické zahradě v newyorském Bronxu měl pozitivní test na přítomnost koronaviru, uvedl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy