Austrálie dál zpřísňuje protikoronavirová opatření, bude omezeno cestování

Austrálie kvůli šíření koronaviru od pondělí omezí návraty svých občanů do vlasti. Podle agentury Reuters to dnes oznámil premiér Scott Morrison. Nadále jich každý týden bude moci přicestovat o polovinu méně, než tomu bylo dosud. Navrátilci navíc budou muset sami uhradit výdaje za 14denní karanténu, která je po příjezdu povinná. Austrálie již také onbovila omezení pohybu ve městě Melbourne.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Od března mohou do země přicestovat pouze australští občané a lidé s dlouhodobým pobytem. Morrison podle Reuters uvedl, že místo dosavadních 4000 se jich od příštího týdne bude moci vracet asi o polovinu méně, na jejich ramenou budou navíc nově spočívat náklady na karanténu v hotelích.

"Pro tento krok jsme se rozhodli z toho důvodu, abychom se mohli soustředit na testování a dohledávání kontaktů, a neplýtvali prostředky na jiné záležitosti," vysvětlil premiér reportérům.

Dosud se většina případů v zemi se prokázala právě u lidí, kteří se navrátili ze zahraničí, úřady se ale obávají i komunitního přenosu. Podle Morrisona je znepokojivý nárůst případů ve státě Victoria, kde se v pátek nově nakazilo 288 lidí, což je od začátku pandemie rekordní počet.

Od úterý smějí obyvatelé pětimilionového Melbourne, hlavního města Victorie, vycházet jen v nejnutnějších případech. V reakci na zvýšení výskytu koronaviru ve Victorii navíc sousední Nový Jižní Wales uzavřel hranici mezi oběma státy.

zdroj: YouTube

V 25milionové Austrálii se koronavirem od začátku nakazilo přibližně 9300 lidí, 106 pacientů s covidem-19 zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filipíny zahájily očkování, dodávky i zájem jsou nejisté

01.03.2021 09:35 Filipíny dnes zahájily program vakcinace proti covidu-19, v jehož rámci mají být nejprve očkováni…

V Hongkongu zatkli 47 prodemokratických aktivistů

28.02.2021 11:35 Policie v Hongkongu zatkla 47 prodemokratických aktivistů kvůli údajnému "spiknutí za účelem…

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě byla zastřelena žena

27.02.2021 13:56 Barmská policie dnes použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří…

Austrálie se rozhodla zrušit zákaz provozu letadel Boeing 737 MAX

26.02.2021 11:03 Aktualizováno Australský úřad pro bezpečnost civilní letecké dopravy se rozhodl, že zruší téměř dvouletý zákaz…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama