Kimova sestra se objevila na veřejnosti, "nezvěstná" byla zhruba dva měsíce

Sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una se po zhruba dvou měsících objevila na veřejnosti. Uvádí to dnes agentura Reuters. Kim Jo-čong se zúčastnila spolu s bratrem inspekce vesnic na jihu země, jež v srpnu postihly záplavy a tajfun.

Kim Jo-čong
doporučujeme

Mladší sestra vůdce KLDR se podle jihokorejské rozvědky stala v létě letošního roku faktickou dvojkou severokorejského režimu.

Podle zpravodajských informací Kim Jo-čong má na starosti vztahy KLDR se Spojenými státy a Jižní Koreou. Kim Jo-čong se v roce 2018 zúčastnila zahajovacího ceremoniálu zimních olympijských her a v dalších letech doprovázela bratra na významných mezinárodních summitech. Postavení v rámci režimu si získala svou tvrdou rétorikou proti Jižní Koreji, dodává agentura Reuters.

O Kim Jo-čong se psalo jako o možné nástupkyni v čele severokorejského režimu, když se letos vyrojily spekulace o špatném zdravotním stavu či smrti Kim Čong-una.

KLDR letos v srpnu postihly záplavy a tajfun Maysak, který způsobil desítky mrtvých a rozsáhlé hmotné škody. Experti se obávají, že přírodní neštěstí mohla prohloubit chronický nedostatek potravin, kterým KLDR trpí několik desetiletí. V 90. letech zemi postihl hladomor, který si podle odhadů vyžádal statisíce obětí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě byla zastřelena žena

27.02.2021 13:56 Barmská policie dnes použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří…

Austrálie se rozhodla zrušit zákaz provozu letadel Boeing 737 MAX

26.02.2021 11:03 Aktualizováno Australský úřad pro bezpečnost civilní letecké dopravy se rozhodl, že zruší téměř dvouletý zákaz…

Jižní Korea začíná očkovat proti koronaviru, restrikce prodlouží

26.02.2021 08:38 Jižní Korea dnes zahajuje vakcinaci proti covidu-19. První dávky očkovacího preparátu od…

Mohla by vzniknout také severokorejská mutace koronaviru, obává se…

26.02.2021 00:01 NÁZOR – Navzdory konfrontaci mezi mezinárodním společenstvím a Severní Koreou ohledně jejího…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama