KLDR stále tvrdí, že je bez covid-19. Severokorejci mají o nákaze přednášky

Severokorejské úřady informovaly občany Severní Koreje, že v zemi jsou potvrzené případy nákazy koronavirem. Oznámila do rozhlasová stanice Radio Free Asia (RFA), podle níž byli obyvatelé informováni na veřejných přednáškách. Pchjongjang ale dál oficiálně tvrdí, že v zemi žádný případ není.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Severní Korea
doporučujeme

RFA oznámila, že přednášející, kteří hovořili před zástupci organizací a komunit, sdělili, že země případy nákazy koronavirem má. Nikdo z nich ale neuvedl konkrétní čísla.

RFA se opírá o dva zdroje, o jeden z Pchjongjangu a druhý z provincií. Podle přednášejících jsou nakažení lidé na třech místech - v Pchjongjangu a v provinciích Hwanghe a Hamgjong pukto.

Pchjongjang zavedl kvůli kororonaviru ochranná opatření, zpřísnil pohraniční kontroly a nařídil všem přijíždějícím lidem ze zemí, kde se koronavirus vyskytuje, strávit 30 dní v karanténě. Mnoho diplomatů ze země odcestovalo už začátkem března.

Státní agentura KCNA dnes oznámila, že se úřady snaží odhalit "zbývající možnosti, jimiž by se nákaza mohla do země dostat, přičemž hranice zůstává uzavřená stejně jako vzdušný prostor a teritoriální vody".

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína čelí své nejhorší noční můře. Buď nakrmí obyvatelstvo, nebo si…

24.05.2020 17:19 Čína nyní čelí dilematu mezi snahou zachránit vlastní ekonomiku vymáháním půjček od svých partnerů…

Policie v Hongkongu použila proti demonstrantům slzný plyn

24.05.2020 12:30 Aktualizováno Policie v Hongkongu použila slzný plyn k rozehnání dnešní demonstrace proti zákonu o národní…

Čína: Koronavirus kompenzovat nebudeme, jsme na prahu studené války

24.05.2020 12:02 Aktualizováno Ten, kdo požaduje od Číny kompenzaci za epidemii koronaviru, je snílek. Řekl to dnes čínský ministr…

Šéfka wuchanské laboratoře: Studujeme koronaviry z netopýrů. Covid-19 ale…

24.05.2020 10:21 Ve wuchanském institutu virologie mají tři živé kmeny koronaviru z netopýrů, ale žádný neodpovídá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy