Čína oznámila 19 nových případů koronaviru, drží se smutek na paměť mučedníků

V pevninské Číně v pátek přibylo 19 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další úmrtí na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje. S odvoláním na čínskou zdravotní komisi o tom dnes informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Čína, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Počet infikovaných je o 12 nižší, než byl ve čtvrtek. S výjimkou jednoho byly všechny nové případy nákazy zjištěny u lidí, kteří se do Číny vrátili z ciziny.

Celkem se v pevninské Číně, tedy bez Hongkongu a Macaa, koronavirus zatím potvrdil u 81.639 lidí. Počet obětí nemoci COVID-19 dosáhl 3326.

Čína dnes uctila tisíce obětí nákazy třemi minutami ticha. Vlajky byly po celé zemi spuštěny na půl žerdi a v 10:00 místního času (4:00 SELČ) se rozezněly sirény a klaksony aut i lodí. Den smutku se shoduje s jarním svátkem Čistoty a jasu (Čching ming ťie), který je věnován památce zemřelých předků.

Smutek byl vyhlášen na paměť "mučedníků a krajanů, kteří položili život v boji proti epidemii," uvedla v prohlášení čínská státní rada, která plní funkci vlády. Prezident a předseda komunistické strany Si Ťin-pching se s bílou květinou na klopě spolu s dalšími funkcionáři obětem uklonil při ceremonii v hlavním městě Pekingu, informuje Reuters.

Ve městě Wu-chan, z nějž se koncem loňského roku začala nákaza šířit a kde byly zaznamenány více než tři čtvrtiny čínských obětí, ukázaly všechny semafory na tři minuty červenou a načas se zastavila veškerá doprava.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba je reálnější, než si uvědomujeme. Profesor varuje před Íránem a KLDR

25.05.2020 00:01 NÁZOR - Dne 7. ledna 2020 zaútočil Írán balistickými raketami na americké základny v Iráku,…

Čína čelí své nejhorší noční můře. Buď nakrmí obyvatelstvo, nebo si…

24.05.2020 17:19 Čína nyní čelí dilematu mezi snahou zachránit vlastní ekonomiku vymáháním půjček od svých partnerů…

Policie v Hongkongu použila proti demonstrantům slzný plyn

24.05.2020 12:30 Aktualizováno Policie v Hongkongu použila slzný plyn k rozehnání dnešní demonstrace proti zákonu o národní…

Čína: Koronavirus kompenzovat nebudeme, jsme na prahu studené války

24.05.2020 12:02 Aktualizováno Ten, kdo požaduje od Číny kompenzaci za epidemii koronaviru, je snílek. Řekl to dnes čínský ministr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy