Íránem otřásla další exploze a požár elektrárny

Exploze dnes otřásla elektrárnou v centrální íránské provincii Isfahán. Výbuch si nevyžádal žádné oběti. Několik hodin poté íránské úřady ohlásily požár v továrně na severozápadě země. Jde o další z málo vyjasněných incidentů v průmyslových, vojenských a jaderných objektech Íránu z poslední doby, uvedla agentura Reuters.

Výbuch, ilustrační foto
doporučujeme

Explozi v elektrárně podle šéfa isfahánské elektrárenské společnosti způsobil pravděpodobně opotřebený transformátor. Kvůli nehodě byly na dvě hodiny v oblasti přerušeny dodávky proudu.

Íránská tisková agentura ILNA dnes také informovala o požáru, který vypukl v továrně na výrobu celofánu v provincii Východní Ázerbájdžán. Na videonahrávkách zveřejněných na twitteru bylo vidět velký oblak hustého černého kouře, jak stoupá ze zařízení.

Od konce června přichází z Íránu množství zpráv o explozích a požárech. Íránské úřady většinu z nich připisují horku a technickým závadám, podle analytiků citovaných listem The Guardian by ale mohlo jít o sabotážní kampaň zorganizovanou cizí zemí, například Spojenými státy či Izraelem.

Ve středu zachvátily plameny nejméně sedm lodí v jihoíránském přístavu Bandar Búšehr. V úterý hořelo v továrně na hliník v Lámerdu na jihu Íránu. Začátkem července se rozpoutal požár v jaderném provozu v íránském Natanzu, který je v zemi centrem programu na obohacování uranu. Úřady uvedly, že tam oheň způsobil rozsáhlé škody. Až 19 obětí si vyžádal předchozí výbuch v nemocnici na severu Teheránu, za nímž byl podle místních činitelů únik plynu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bejrútské silo zničené explozí postavil Průmstav, opravit nepůjde

06.08.2020 12:31 Železobetonové obilné silo, které v bejrútském přístavu v úterý zdemoloval výbuch, postavil před 50…

Počet obětí exploze v Bejrútu vzrostl, 300 tisíc lidí přišlo o domov. Na…

06.08.2020 11:06 Počet obětí ničivé úterní exploze v Bejrútu vystoupil na nejméně 137 mrtvých a více než 5000…

Čeští hasiči v Bejrútu se poprvé od příletu chystají do akce

06.08.2020 09:21 Čeští hasiči, kteří ve středu večer přiletěli do Libanonu pomáhat s hledáním lidí v troskách po…

135 mrtvých, 5000 zraněných. Libanon se vypořádává s následky výbuchu

05.08.2020 22:00 Aktualizováno Mohutná úterní exploze v libanonském hlavním městě Bejrútu si podle aktuální bilance vyžádala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama