Počet úmrtí na covid-19 v Íránu zase stoupá, mešity zůstanou zavřené

V Íránu za poslední den zemřelo 87 lidí na nemoc covid-19. Oznámilo to dnes ministerstvo zdravotnictví. Po několikadenním snižování nárůstu nových případů je to znovu vyšší počet. Nakaženo je v zemi přes 82.000 lidí.

Muslimové
doporučujeme

V sobotu Írán hlásil 73 nových úmrtí. Celkem už v této blízkovýchodní zemi nemoc způsobená koronavirem usmrtila 5118 lidí. Počet nově infikovaných zůstává podobný jako v sobotu a pohybuje se kolem 1300, celkem je v Íránu 82.211 infikovaných.

Prezident Hasan Rúhání dnes uvedl, že Teherán prodlouží lhůtu pro dočasné propuštění vězňů. Od února se jich na svobodu dostalo 100.000.

Rúhání řekl, že propustka "těchto trestanců, kteří nepředstavují společenské ohrožení, se prodlužuje do 20. května".

Ochránci lidských práv ale podle agentury Reuters upozorňují, že se na svobodu nedostala většina "vězňů svědomí, ochránců přírody ani lidí s dvojím občanstvím".

Rúhání dnes také oznámil, že mešity budou uzavřeny nejméně do 4. května, což znamená, že se lidé nebudou moci v prvních dnech postního měsíce ramadán chodit do mešit modlit. Ramadán začíná příští týden.

"Mešity a náboženská střediska zůstanou následující dva týdny zavřená. O shromažďování během ramadánu rozhodneme příští týden," řekl prezident.

Uzavřeny jsou i školy, ale vláda postupně umožnila obnovu některých podniků a služeb. Prezident dnes řekl, že tam, kde je velké riziko nákazy, obnova provozu povolena nebude, což se týká divadel, tělocvičen, salonů krásy i nákupních center.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko hrozí kroky týdeníku Charlie Hebdo za karikaturu Erdogana

28.10.2020 12:50 Turecko pohrozilo, že podnikne právní a diplomatické kroky kvůli karikatuře, jež zobrazuje…

Erdogan žaluje Geerta Wilderse, urazily ho karikatury na twitteru

27.10.2020 16:53 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podal žalobu na ochranu osobnosti na nizozemského poslance a…

Na dně Středozemního moře leží přes milion tun plastů, nejvíc odpadu…

27.10.2020 16:43 Ve Středozemním moři končí každý rok 229.000 tun plastového odpadu. Odhad uvádí zpráva, kterou dnes…

Muslimské země se bouří kvůli karikaturám Mohameda, lidé pálí Macronovy…

27.10.2020 15:52 Aktualizováno V bangladéšské metropoli Dháce dnes demonstrovaly desítky tisíc lidí, kteří volali po bojkotu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama