Extremisté v Německu vyhrožují mešitám, muslimové mají strach. Policie provedla razie

Německá policie dnes provedla razie ve čtyřech spolkových zemích kvůli výhrůžným dopisům rozeslaným v létě podle všeho pravicovými extremisty. V souvislosti s tímto případem je obviněno sedm osob, z nichž šest policie při dnešní akci krátce zadržela. Podle agentury DPA o tom informoval bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.

Muslimové
doporučujeme

Celkem bylo v červenci rozesláno 23 dopisů mešitám, ústředím politických stran, médiím a dalším institucím s různými výhrůžkami, včetně útoků výbušninami.

Podle sdělení úřadů v souvislosti s tím kolem 120 policistů od dnešního časného rána provedlo razie v sedmi objektech v Bavorsku, Durynsku, Bádensku-Württembersku a Sasku-Anhaltsku.

Kromě toho, že šest obviněných vyšetřovatelé po výslechu propustili a že po sedmém se zatím pátrá, úřady k zásahům prozatím nic bližšího nesdělily. Materiál získaný při domovních prohlídkách nyní prokuratura posuzuje z důkazního hlediska.

Dotyčné výhrůžné dopisy byly podle DPA podepsány jako extrémně pravicové skupiny Volksfront, Combat 18 nebo Blood and Honour. Mezinárodní neonacistická síť Blood and Honour je zakázaná. Organizace Combat 18, která je považována za její ozbrojenou odnož, je aktivní v několika evropských zemích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katalánský premiér Torra byl sesazen, separatisté vyšli do ulic…

28.09.2020 21:49 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud potvrdil prosincový verdikt katalánského nejvyššího soudu, který na rok a…

Jeden z obviněných Rusů popřel účast na sestřelení MH17

28.09.2020 21:38 Obhájkyně jednoho z Rusů, kteří byli obviněni z účasti na sestřelení civilního letadla na lince…

26 let od katastrofy trajektu Estonia: Tři země budou zkoumat nové důkazy

28.09.2020 21:24 Estonsko, Švédsko a Finsko budou vyhodnocovat nové důkazy ke ztroskotání trajektu Estonia.…

Pompeo zahájil cestu po jižní Evropě, Řecku slíbil podporu ve sporu s…

28.09.2020 21:18 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes v Soluni jednal se svým řeckým protějškem Nikosem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama