Koronavirus narušil Velikonoce. Aténský arcibiskup posunul oslavy Zmrtvýchvstání na květen

V Řecku se kvůli koronavirové pandemii budou letošní liturgické obřady Velikonoc konat bez věřících a budou moci být přenášeny přes internet, slavnost Zmrtvýchvstání Páně oslaví řečtí věřící společně v kostelích až 26. května, pokud už to podmínky dovolí. Rozhodlo o tom ve středu vedení řecké pravoslavné církve v čele aténským arcibiskupem Hierónymem. Informovala dnes agentura APA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Církev
doporučujeme

Vedení řecké církve, které také jednalo prostřednictvím videokonference, upozornilo na "bezprecedentní podmínky" kvůli koronavirové pandemii a vyzvalo věřící, aby zůstali doma. Uvedlo, že liturgických velikonočních obřadů se letos věřící nebudou moci účastnit a sloužit je bude jen minimum lidí. Obřady budou přenášeny přes internet a vysílány v televizi či rádiu.

Hlavní obřad Velikonoc slavnost Zmrtvýchvstání Páně budou v řecké pravoslavné církvi letos společně věřící a církevní hodnostáři slavit v noci z 26. na 27. května, pokud to už okolnosti dovolí, napsal ve středu sever keeptalkinggreece.com.

V Řecku se dosud potvrdilo na 1540 případů nákazy koronavirem, z toho 53 lidí se uzdravilo a 53 zemřelo. Řecká vláda už v předchozích týdnech přijala řadu opatření proti šíření nákazy, uzavřela školy a obchody s výjimkou prodejen potravin, lékáren a čerpacích stanic a omezila v zemi volný pohyb osob.

Pravoslavná Velikonoční neděle letos připadá na 19. dubna, je tedy o týden později než v katolické církvi.

Také Vatikán minulý měsíc vydal dekret, který umožňuje biskupům a kněžím letos v době Velikonoc kvůli nemoci COVID-19 provádět liturgické obřady bez věřících. Mohou je ovšem lidem zprostředkovat živým internetovým vysíláním. Už předtím bylo oznámeno, že se i všechny liturgické obřady velikonočního týdne na vatikánském Svatopetrském náměstí budou konat bez věřících. I ty bude možné sledovat díky streamingové službě Vatikánu, stejně jako jsou jejím prostřednictvím kvůli koronaviru v těchto dnech vysílány modlitby papeže Františka a jeho audience.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polsko uvažuje o zavření tří dolů v příštích měsících

02.06.2020 22:07 Koronavirová pandemie nutí Polsko urychlit odchod z uhelného sektoru a země zvažuje, že v příštích…

Denní počet obětí covidu-19 ve Francii po delší době převýšil 100

02.06.2020 21:27 Francie poprvé za posledních 13 dní ohlásila více než 100 nových obětí nemoci covid-19.…

Itálie hlásí za den méně úmrtí s covidem-19, ale více nakažených

02.06.2020 20:21 Itálie za poslední den eviduje 318 nových případů nákazy koronavirem, z toho 187 v regionu…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Související:

Právě se děje

Další zprávy