Německá policie vyřešila devět let starý případ unikátním způsobem. Pomohla jí klobása

Německá policie tvrdí, že vyřešila devět let starý případ vloupaní podle DNA nalezené na kousku klobásy. Odpovídající vzorky totiž nedávno odebrali jejich francouzští kolegové 30letému muži albánského původu, jehož zatkli za nesouvisející zločin, píše agentura AP.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Policisté vyšetřovali před devíti lety sérii vloupání v západoněmeckém městě Gevelsberg. Zločince se jim chytit nepodařilo, na jednom z míst činu však nalezli nakousnutou klobásu, která patřila oběti vloupání. Odebrali z ní vzorky DNA a vložili je do mezinárodní policejní databáze, která však neukázala žádnou shodu. Německým policistům se případ nepodařilo vyřešit a nakonec jej odložili.

Nový vývoj dlouho zapomenuté kauzy přišel poté, co ve Francii nedávno zadrželi muže podezřelého ze spáchání násilného zločinu. Po vložení jeho vzorků do databáze systém upozornil německé policisty, že jeho DNA odpovídá té, kterou policisté odebrali před devíti lety z klobásy.

Podezřelý je podle AP nyní na svobodě a zdá se, že případnému trestu za vloupání unikne. U zločinu již totiž vypršela promlčecí lhůta, a francouzské úřady tak zřejmě nevyhoví žádosti svých kolegů o vydání podezřelého do Německa.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

13.04.2021 18:00 Aktualizováno Společnost Johnson & Johnson (J&J) kvůli vyšetřování vzácných případů krevních sraženin ve…

Ve Švédsku přibývá nakažených nejrychleji v Evropě

13.04.2021 17:38 Ve Švédsku nyní přibývá nakažených nejrychleji v Evropě a země hlásí největší zatížení jednotek…

Francie kvůli mutacím koronaviru zastavila všechny lety s Brazílií

13.04.2021 16:56 Kvůli obavám z dalšího šíření mutací koronaviru se až do odvolání ruší veškeré lety mezi Francií a…

Slovensko od pondělí uvolní karanténní omezení a otevře obchody

13.04.2021 16:20 Slovensko od pondělí výrazněji uvolní restrikce zavedené v zemi ve snaze omezit šíření koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama