Německo chystá poštovní revoluci. Balíky pošlou metrem

Provoz v ulicích německých městech je stále silnější a hustší a podle ministra dopravy Andrease Scheuera za to může i rostoucí poptávka po rozvozu zboží z internetových obchodů. Pomoci by podle něj mohlo, kdyby se zásilky začaly rozvážet přes noc metrem. Svůj nápad by Scheuer rád co nejdříve otestoval, informovala dnes agentura DPA.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Metro
doporučujeme

"Jsem připraven vytvořit s některým z měst pilotní projekt, ve kterém bychom přebudovali podzemní dráhu a vytvořili z ní speciální balíčkovou podzemku," uvedl ministr dopravy Scheuer.

Balíčkové metro by podle něj mohlo jezdit od druhé hodiny ranní a rozvážet zásilky do meziskladů ve stanicích v jednotlivých městských částech. Z nich by si následně dodavatelé balíky vyzvedávali a doručovali zákazníkům. Podle Scheuera by k tomu mohli využívat například elektrokol s nákladním prostorem, aby nezatěžovali dopravu ve městech a životní prostředí.

Při využití metra by podle německého ministra mohla klesnout doprava spojená s rozvozem zásilek až o dvacet procent. Méně časté by pak podle něj byly i dopravní zácpy, které mnohdy způsobují dodávkové vozy narychlo odstavené vedle řádných parkovacích pruhů. "Měli bychom být ochotni uvažovat inovativně a nevidět vždy jen možné problémy," vyzval politik bavorské Křesťanskosociální unie (CSU).

Časopis Der Spiegel na svém webu připomněl, že objem nákupů v internetových obchodech v posledních letech v Německu roste. Více než 16 procent balíčků se přitom podle časopisu po doručení zákazníkovi vrací zpět odesílateli. S rozvojem nakupování potravin na internetu roste navíc také tlak na rychlost dodávek.

Podzemní dráhy mají v Německu Berlín, Hamburk, Mnichov a Norimberk. Jim podobné městské dráhy řada dalších velkých měst.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalský parlament schválil eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02.2020 20:54 Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou…

Summit EU přerušen. Michel chce bilaterální jednání

20.02.2020 20:49 Dnešní mimořádný summit Evropské unie o rozpočtu pro období 2021-2027 předseda Evropské rady…

Slovenský parlament opět funguje, skupina poslanců po dvou dnech ukončila…

20.02.2020 19:33 Aktualizováno Obstrukce části slovenských poslanců, kteří v parlamentu na protest proti projednávání návrhů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama