Německo hlásí sedmý případ nákazy koronavirem, Rusko první dva

Nákaza novým typem koronaviru se dnes potvrdila u dalšího zaměstnance německé společnosti Webasto. Společně s dítětem, které se dnes nakazilo od člena rodiny, rovněž zaměstnance této firmy, tak počet nakažených v Německu stoupl na sedm. S odvoláním na bavorské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Nově nakaženým je podle ministerstva muž z okresu Fürstenfeldbruck západně od Mnichova. Stal se již šestým německým zaměstnancem této firmy, u něhož byla nákaza potvrzena. Dalšího, v tomto případě čínského, nakaženého hlásí firma v Šanghaji.

Deník Süddeutsche Zeitung dnes odpoledne informoval, že se novým typem koronaviru nakazilo dítě. Kolik let mu je, není jasné. Jde o potomka jednoho z nakažených zaměstnanců firmy Webasto. Je to tak první případ v Německu, kdy se navzájem nakazili členové jedné rodiny.

Ve firmě Webasto byla minulý týden na školení Číňanka, která si však příznaků nemoci všimla až na cestou zpět do vlasti. Zdravotníci kvůli tomu dnes vyšetřovali 128 zaměstnanců tohoto výrobce automobilových dílů, 127 testů bylo negativních a jeden pozitivní. Celkem je tak v Německu sedm lidí, u nichž testy potvrdily nákazu koronavirem.

Kromě Německa jsou v Evropě nemocní po nákaze koronavirem i ve Francii, Itálii, Finsku, Británii a Švédsku. První dva případy dnes oznámilo Rusko, nemocní jsou však z asijské části země.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie dnes hlásí dalších 541 obětí covid-19

08.04.2020 21:43 Aktualizováno O 541 úmrtí v nemocničním prostředí narostla dnes oficiální bilance epidemie nemoci covid-19 ve…

Polsko ohlásilo 30 úmrtí na koronavirus během jediného dne

08.04.2020 20:17 V Polsku dnes 30 lidí podlehlo nemoci covid-19, vyvolané koronavirem. Oznámilo to ministerstvo…

Ve Švýcarsku i Rakousku klesá počet nově nakažených, kvůli covid-19 se…

08.04.2020 19:43 Aktualizováno Ve Švýcarsku začíná klesat počet nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Třetí den v řadě…

Brusel dá miliardy eur na boj s koronavirem ve zranitelných zemích

08.04.2020 18:53 Evropská unie část peněz určených na rozvojovou pomoc přesměruje na podporu boje s koronavirem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy