Německo hlásí sedmý případ nákazy koronavirem, Rusko první dva

Nákaza novým typem koronaviru se dnes potvrdila u dalšího zaměstnance německé společnosti Webasto. Společně s dítětem, které se dnes nakazilo od člena rodiny, rovněž zaměstnance této firmy, tak počet nakažených v Německu stoupl na sedm. S odvoláním na bavorské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura DPA.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nově nakaženým je podle ministerstva muž z okresu Fürstenfeldbruck západně od Mnichova. Stal se již šestým německým zaměstnancem této firmy, u něhož byla nákaza potvrzena. Dalšího, v tomto případě čínského, nakaženého hlásí firma v Šanghaji.

Deník Süddeutsche Zeitung dnes odpoledne informoval, že se novým typem koronaviru nakazilo dítě. Kolik let mu je, není jasné. Jde o potomka jednoho z nakažených zaměstnanců firmy Webasto. Je to tak první případ v Německu, kdy se navzájem nakazili členové jedné rodiny.

Ve firmě Webasto byla minulý týden na školení Číňanka, která si však příznaků nemoci všimla až na cestou zpět do vlasti. Zdravotníci kvůli tomu dnes vyšetřovali 128 zaměstnanců tohoto výrobce automobilových dílů, 127 testů bylo negativních a jeden pozitivní. Celkem je tak v Německu sedm lidí, u nichž testy potvrdily nákazu koronavirem.

Kromě Německa jsou v Evropě nemocní po nákaze koronavirem i ve Francii, Itálii, Finsku, Británii a Švédsku. První dva případy dnes oznámilo Rusko, nemocní jsou však z asijské části země.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama