Německo za poslední rok odmítlo jen 36 migrantů

Německé úřady od loňského srpna odmítly přímo na hranicích do země vpustit jen 36 migrantů. S odkazem na informace ministerstva vnitra o tom dnes informoval server Spiegel Online. Kvůli sporu o odmítání žadatelů o azyl přímo na hranicích se přitom loni málem rozpadla německá vláda.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Přímo na německo-rakouské hranici, přes kterou do Německa přichází nejvíce migrantů, odmítli policisté od srpna 2018 vpustit do země 34 migrantů. Ti následně putovali zpět do Řecka, kde na území takzvaného schengenského prostoru bez kontrol na vnitřních hranicích poprvé vstoupili. Dva další migranti putovali po odmítnutí na hranici do Španělska.

Kvůli sporu o odmítání žadatelů o azyl přímo na hranicích se přitom loni vyhrotila situace ve vládě kancléřky Angely Merkelové. Konflikt mezi tehdejší předsedkyní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Merkelovou a předsedou bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) a ministrem vnitra Horstem Seehoferem ohrožoval i tradiční unii sesterských konzervativních stran.

Zatímco Seehofer zrychlené odmítání některých migrantů na hranicích vehementně prosazoval, Merkelová odmítala jednostranná opatření a trvala na celoevropském řešení. Loni v červenci se nakonec strany německé vládní koalice na způsobu vracení migrantů do unijní země, kde je poprvé zaregistrovali, dohodly.

Kvůli tomu Německo uzavřelo dohody s Řeckem a Španělskem, které umožňují žadatele o azyl vracet ve zrychleném řízení, aniž by bylo třeba složitě prověřovat, odkud přišli. Seehofer loni v září oznámil v parlamentu, že obdobnou dohodu jako s Aténami a Madridem uzavřel také s Římem. Tehdejší italský ministr vnitra Matteo Salvini to ale odmítal. Podle aktuálního vyjádření německého ministerstva je sice dohoda s Itálií uzavřená, vzhledem "k interním procesům na italském ministerstvu vnitra" ale ještě nevstoupila v platnost.

Podle serveru Spiegel Online počet odmítnutých migrantů na hranicích výrazně zaostává za tím, co si od opatření představitelé unie konzervativních stran CDU/CSU slibovali.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko deportovalo rodinu do Německa. Otec skončil ve vazbě kvůli…

15.11.2019 20:52 Otec sedmičlenné rodiny, kterou ve čtvrtek Turecko deportovalo do Německa kvůli podezření ze…

Slovensko truchlí: Státní smutek za oběti tragédie u Nitry, Čaputová je…

15.11.2019 20:26 Aktualizováno Slovensko dnes státním smutkem uctilo oběti středeční nehody linkového autobusu, který se srazil s…

Německo naletělo školačce? Útok neznámou látku si zřejmě vymyslela

15.11.2019 17:35 Aktualizováno Zděšení vyvolala v německém městě Gelsenkirchen informace, že policie pátrá po muži, který ve…

Polsko má staronovou vládu, premiér Morawiecki bude dočasně i ministrem…

15.11.2019 16:51 Polský prezident Andrzej Duda dnes oficiálně jmenoval novou vládu, kterou opět povede dosavadní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama