Norsko hlásí první případ nákazy koronavirem

Norsko se dnes stalo další evropskou zemí, která oznámila výskyt nového typu koronaviru na svém území. Norský institut veřejného zdraví FHI podle televize NRK sdělil, že pacient, kterému se daří dobře a který je nyní v domácí karanténě, se před týdnem vrátil z Číny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Podrobnosti o nakaženém zveřejněny nebyly, oznámeno ale bylo, že žije v severonorském přístavním městě Tromsö. Podle FHI je velmi nepravděpodobné, že by infikovaný představoval nebezpečí pro ostatní, úřady se nicméně snaží určit všechny osoby, se kterými se po návratu z Číny setkal.

Nyní oznámený případ je první na území Norska. Shodou okolností dnes Itálie, která se s nákazou potýká, sdělila, že v zemi se nakazil norský student. Pacient je v nemocnici.

Nové případy koronaviru dnes oznámily také Švédsko s Finskem, které s Norskem sousedí a kde nákaza byla potvrzena již dříve. Ve Švédsku byla nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, nově diagnostikována u muže z Göteborgu. Onemocnění se u něj projevilo krátce po návratu ze severní Itálie. Nyní je v nemocnici na pozorování, podle portálu The Local se ale cítí dobře.

Nákaza byla dnes potvrzena i u Finky, která rovněž pobývala v severní Itálii, konkrétně v Miláně. Finská televize YLE uvedla, že nakažená žena, která se cítí dobře, se vrátila v neděli a v pondělí kontaktovala nemocnici. Po svém návratu se ve Finsku setkala se dvěma lidmi, s oběma jsou zdravotnické úřady v kontaktu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež František vyzval kvůli nákaze k celosvětovému příměří

29.03.2020 16:37 Papež František dnes podpořil generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese a přidal se k jeho výzvě,…

Koronavirus má na světě přes 30 000 obětí

29.03.2020 16:11 Pandemie koronaviru si na světě vyžádala už přes 30.000 obětí, více než polovinu z nich tvoří…

Ve Španělsku zemřelo 6528 lidí, nakažených je 79 tisíc

29.03.2020 13:33 Ve Španělsku zemřelo za poslední den 838 lidí nakažených koronavirem, což je dosud nejvyšší denní…

Austrálie zpřísňuje opatření, v Asii přibylo nakažených

29.03.2020 13:18 Australský premiér Scott Morrison dnes své spoluobčany v rámci boje s koronavirem vyzval k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama