Operace Luxor: Rakousko provedlo rozsáhlé razie proti Muslimskému bratrstvu

Rakouští policisté provedli dnes ráno ve čtyřech spolkových zemích razie proti lidem a spolkům podezřelým z podpory islamistických hnutí Muslimské bratrstvo a Hamás. Zátah, jehož výsledkem je předvedení 30 osob k výslechu, se připravoval více než rok, informovala agentura APA.

Rakouská policie
doporučujeme

Ministr vnitra Karl Nehammer na dopolední tiskové konferenci řekl, že policisté provedli více než 60 domovních prohlídek. Operace s označením Luxor se zúčastnilo 930 policistů.

Podle státního zastupitelství ve Štýrském Hradci se domovní prohlídky uskutečnily ve spolkových zemích Štýrsko, Dolní Rakousy, Vídeň a Korutany.

Vyšetřování se týká více než 70 obviněných a 60 objektů. Vyšetřované osoby jsou podezřelé z teroristického spolčování, financování terorismu, protistátních kontaktů, organizovaného zločinu nebo praní špinavých peněz.

Státní zastupitelství ve Štýrském Hradci zdůraznilo, že razie nemají "žádnou souvislost s teroristickým útokem ve Vídni 2. listopadu". Akcím podle něj předcházelo intenzivní vyšetřování, trvající déle než rok.

Ministr Nehammer řekl, že ranní razie "zkrátily kořeny politického islámu". Státní zastupitelství zdůraznilo, že opatření nejsou namířena proti muslimům nebo islámu.

Například Muslimské bratrstvo podle ministra není náboženské společenství, ale představuje nábožensky motivovaný politický extremismus. Nehammer označil Muslimské bratrstvo za "nanejvýš nebezpečné". Podle něj toto hnutí usiluje o podrývání demokracie, zavedení práva šaría a potlačování základních práv.

U palestinského hnutí Hamás, které je odbočkou Muslimského bratrstva založeného v roce 1928 v Egyptě, pak Nehammer zdůraznil také "jasné antisemitské tendence".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ochránci práv kritizují návštěvu egyptského prezidenta ve Francii

05.12.2020 13:05 Francouzské organizace na ochranu lidských práv vyzvaly francouzského prezidenta Emmanuela Macrona,…

Německo eviduje 23.318 nově nakažených koronavirem a téměř 500 úmrtí

05.12.2020 09:47 V Německu přibylo za uplynulých 24 hodin 23.318 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 483…

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama