Smrtící exploze v Prešově: Půjde zničený panelák k zemi? Obyvatelé jsou pro

Slovenské úřady patrně již v nejbližších dnech rozhodnou o zbourání alespoň části dvanáctipatrového obytného domu v Prešově, kde při výbuchu plynu a následném požáru zemřelo v pátek nejméně sedm lidí. Objekt prohlédnou znalci a zástupci stavebních firem. Uvedla to primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Přidejte svůj názor

výbuch domu v Prešově (6.12.2019)
doporučujeme

Poničená budova ohrožuje bezpečný přístup k sousednímu paneláku, který byl rovněž evakuován.

Statici již v neděli za nevyhnutelné označili odstranění nejméně čtyř vrchních podlaží poškozeného domu, ve kterém výbuch a oheň poničily také střechu a celé schodiště. Vlastníci bytů podle listu Korzár souhlasili se zbouráním celého domu, bude-li to nutné.

zdroj: YouTube

Až do alespoň částečné demolice poškozené bytovky se do svých bytů nebudou moci podle Turčanové vrátit ani obyvatelé sousedního bytového domu. Úřady vlastníkům tamních bytů dnes umožnily alespoň provizorní zajištění oken, které tlaková vlna při výbuchu rozbila.

Prostor kolem poničeného obytného domu policie spolu s vojáky uzavřela. Statici varovali, že z budovy může padat uvolněný materiál.

Policie umožnila obyvatelům poškozeného bytového domu požádat o nové osobní doklady přednostně a bez poplatku za jejich vystavení.

Přesnou příčinu neštěstí úřady zatím neoznámily. Policejní vyšetřovatel ale v souvislosti s případem obvinil tři osoby z obecného ohrožení. Policie tak učinila poté, co podle médií zadržela jednatele stavební firmy a dělníky, kteří těsně před explozí v Mukačevské ulici prováděli výkopové práce. Podle médií existuje podezření, že výbuch souvisel s předěláváním plynového potrubí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Salvini pohořel. Kandidátka populistické strany propadla ve volbách

27.01.2020 07:32 V ostře sledovaných regionálních volbách, které se v neděli uskutečnily v regionu Emilia Romagna na…

Greta dál budí vášně. Fandila jí manželka amerického ministra, pak se cosi…

26.01.2020 23:07 Aktualizováno Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za…

Vracení uprchlíků? Dohoda EU s Tureckem totálně selhala

26.01.2020 21:38 Řecko vrátilo do Turecka na základě dohody Ankary s EU z roku 2016 loni pouze 189 migrantů, kteří…

Brexit za dveřmi. Co všechno se změní, jakmile Británie 31. ledna vystoupí…

26.01.2020 20:52 Aktualizováno Otázky a odpovědi k takzvanému přechodnému období po vystoupení Británie z EU a k možnému tvrdému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama