Útočníci z Bruselu dříve zastřelili seniora. Chtěli si zkusit zabíjení

Bratři El Bakraouiovi, kteří patřili k teroristické skupině, jež v březnu 2016 útočila v Bruselu, v roce 2014 zastřelili seniora. Napsal o tom vlámský deník De Morgen, podle něhož si touto vraždou sourozenci chtěli vyzkoušet, jaké to je zabíjet.

Bruselským letištěm otřásly dva výbuchy (22. 3. 2016)
doporučujeme

Ibrahim El Bakraoui se 22. března 2016 ráno spolu s dalším atentátníkem odpálil na bruselském letišti Zaventem. Zahynulo 16 lidí. Jeho bratr Khalid spáchal sebevražedný útok o několik hodin později ve stanici metra Maalbeek, o život přišlo rovněž 16 osob.

Bratři podle De Morgen spolupachatelům dříve řekli, že náhodně na ulici v Bruselu zastřelili 76letého Paula-Andrého Vanderperrena. Stalo se to ve chvíli, kdy se vracel z kavárny, kde sledoval televizní přenos zápasu svého oblíbeného fotbalového klubu Anderlecht. Britská BBC uvádí, že policie případ nikdy neobjasnila a uzavřela ho.

Vdova po Vanderperrenovi uvedla, že její právníci jí řekli, že s vraždou jejího manžela téměř jistě mají co do činění bratři El Bakraouiovi. "Stále mi zbývá spousta otázek, ale v jistém smyslu je to úleva," řekla listu De Morgen.

O tom, že bratři mají údajně na svědomí i vraždu seniora, vypověděli dva muži podezřelí ze spáchání atentátů v Bruselu. Mohameda Abriniho a Osamu Krayema a dalších osm lidí čeká příští rok soudní proces. Krayem podle De Morgen vyšetřovatelům v prosinci 2016 vypověděl, že bratři El Bakraouiovi mu řekli, že zastřelili kohosi na ulici. O půldruhého roku později pak tento švédský občan syrského původu upřesnil, že jejich obětí byl starý člověk a že "chtěli vyzkoušet, jaké to je někoho zastřelit".

Vzhledem k tomu, že oba bratři jsou po smrti, je nepravděpodobné, že by policie případ vraždy Vanderperrena znovu otevřela, píše BBC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO zahájí odchod z Afghánistánu v květnu, potrvá několik měsíců

14.04.2021 21:46 Jednotky Severoatlantické aliance zahájí postupný odchod z Afghánistánu 1. května, Spojené státy…

Belgie chce rozvolnit na začátku května, Francie hlásí přes 43.000 nákaz

14.04.2021 20:57 Belgie plánuje na začátku května po šestiměsíční přestávce kvůli koronaviru znovu otevřít venkovní…

Orbán: Zahrádky v restauracích se otevřou, když bude očkováno 3,5 milionu…

14.04.2021 19:33 Maďarsko uvolní další opatření proti šíření koronaviru, jakmile bude naočkováno proti covidu 3,5…

V EU jsou na tom v očkování proti covidu nejlépe Malta a Maďarsko

14.04.2021 16:30 Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové bylo v EU podáno již 100 milionů dávek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama