Útok v autobusu: Řidič byl desetkrát bodnut, přesto jízdu dokončil

Jistý belgický řidič autobusu ve čtvrtek večer dokončil svou obvyklou trasu mezi městečky jižně od Antverp, ačkoli jej předtím desetkrát bodnul nožem neznámý útočník. Muž byl zřejmě v takovém šoku, že si svůj vážný zdravotní stav uvědomil až hodinu po incidentu. S odvoláním na vyjádření prokuratury v Antverpách dnes o případu informovala agentura AFP.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Autobus, ilustrační foto
doporučujeme

Podle vyšetřovatelů 58letý řidič pokračoval v práci se zraněními, která mohla být smrtelná: "deset ran nožem v oblasti břicha, u krku, v horní části pravé dolní končetiny a na ruce".

Neznámý pachatel jej přepadl kolem 17:00, když jeho autobus stál na zastávce v městečku Kontich. Řidič zjistil, že tam dorazil s předstihem oproti jízdnímu řádu, a tak si za volantem dopřál kuřáckou přestávku, přičemž nechal otevřené dveře do kabiny. Do ní následně vtrhnul útočník, vytáhl zbraň a začal bodat, uvedla prokuratura.

Agresor se ihned poté dal na útěk. Napadený muž "nejspíše ve stavu šoku" zavřel dveře od autobusu a pokračoval v jízdě jako by se nic nestalo. Nejdříve dojel na konečnou stanici v 15 kilometrů vzdáleném Lieru a pak pokračoval do autobusového depa ve Willebroeku. Až tam si prý uvědomil, co se mu přihodilo. Jeho kolegové následně přivolali pomoc.

Podle belgických médií řidič po útoku strávil za volantem ještě asi hodinu. Státní zastupitelstvo v Antverpách incident vyšetřuje jako pokus o vraždu.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii uvěznili teroristy, mezi nimi i syrský uprchlík. Scházeli se v…

25.01.2020 20:40 Aktualizováno Sedm mužů, kteří byli v pondělí zadrženi v západní Francii kvůli podezření z terorismu, bylo…

Wuchanský koronavirus straší Evropu. Propukne epidemie?

25.01.2020 19:31 Dva přední francouzští lékaři, kteří se v Paříži starají o dvojici infikovanou novým typem…

Guaidó přiletěl do Madridu, návštěva vyvolala roztržku politiků

25.01.2020 19:22 Lídr venezuelské opozice Juan Guaidó, jehož téměř 60 zemí od loňska uznává jako prozatímního…

Útěk před koronavirem: Chystá se evakuace cizinců z Wu-chanu, včetně Čechů

25.01.2020 15:07 Spojené státy, Francie a Rusko plánují evakuaci svých občanů z čínského města Wu-chan, odkud se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama