Útok ve Vídni: Zraněnému policistovi pomohla dvojice Turků

Jako nezištné pomocníky a zachránce oslavují uživatelé sociálních médií dvojici mladíků tureckého původu, kteří při pondělním teroristickém útoku ve Vídni pomohli jisté starší paní a postřelenému policistovi. Dvojice si původně chtěla vychutnat poslední kafe před karanténním zákazem vycházení, napsala dnes agentura APA.

Rakouská policie
doporučujeme

Muži nejprve pomohli postarší dámě dostat se do bezpečí, poté nalezli vážně postřeleného policistu. "Nemohli jsme se jen dívat," říká na videu jeden ze zachránců, kteří sami utrpěli drobná zranění. Policistu odnesli společně na ramenou k sanitce.

"My muslimové tureckého původu jsme znechuceni jakýmkoli teroristickým činem, stojíme za Rakouskem a za Vídní. Respektujeme Rakousko," uvedl jeden z mužů s tím, že je nehledě na následky vždy ochoten pomoci.

Zachránci, kteří pomáhali ještě během střelby, byli v médiích identifikováni jako Recep Gültekin a Mikail Özen, kteří se věnují bojovým sportům. Gültekinovu nohu zranila střepina, když se snažil ukrýt před útočníkem, který na něj zbraň namířil. Ošetřit se ale v noci nenechal. "Nechtěl jsem být přítěží, protože jsme myslel, že bude hodně zraněných," uvedl podle portálu t-online.de Gültekin.

Velkou pozornost uživatelů sociálních sítí vzbudila i věta ve vídeňském dialektu, kterou na útočníka jeden ze svědků události zakřičel. "Schleich di, du Oaschloch," znělo zvolání, které je možné přeložit jako "zmiz, hajzle" a které je podle komentářů zcela upřímné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Bulharsko představilo plán očkování proti koronaviru

04.12.2020 21:44 Bulharsko dnes představilo národní plán očkování proti koronaviru. V první z pěti fází dostane…

Johnson bude s šéfkou EK mluvit o pobrexitových vztazích

04.12.2020 21:15 Intenzivní jednání o smlouvě, která by měla od počátku příštího roku upravit podobu vzájemných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama