Ve Francii začal soud s pedofilním lékařem. Joël Le Scouarnec měl zneužít až 350 dětí

Ve Francii dnes začal proces s bývalým chirurgem, který čelí obžalobě ze znásilnění či sexuálního zneužití čtyř nezletilých dívek. Vyšetřovatelé se nicméně domnívají, že Joël Le Scouarnec mohl zneužít až 350 dětí. Proces se kvůli ochraně soukromí lékařových obětí koná za zavřenými dveřmi.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Devětašedesátiletý lékař v důchodu Le Scouarnec působil v nemocnicích v Bretagni, v Touraine a následně v departmentu Charente-Maritime. U soudu ve městě Saintes na západě Francie čelí obžalobě ze znásilnění či obtěžování čtyř nezletilých dívek.

Ve vazbě skončil bývalý chirurg a otec tří dětí v květnu 2017 poté, co šestiletá dcera jeho souseda svému otci řekla, že se jí lékař dotýkal. Vyšetření následně potvrdilo, že se jednalo o znásilnění.

Další dvě dívky, které se podle obžaloby staly Le Scouarnecovými oběťmi, jsou jeho neteře. Čtvrtou poškozenou je pacientka, které byly v době setkání s lékařem v roce 1993 teprve čtyři roky.

Čtyři případy, které se dnes začaly projednávat u soudu, jsou ale zřejmě jen špičkou ledovce v kauze, kterou AFP označila za "bezprecedentní pedofilní aféru". K obtěžování čtyř dívek se Le Scouarnec přiznal, obvinění ze znásilnění ale odmítá. V případě usvědčení ze znásilnění nezletilé by mu hrozilo až dvacet let za mřížemi.

Podle státního zástupce trestní oznámení proti bývalému chirurgovi podalo po vyslechnutí ze strany policie už téměř 250 žen a mužů. Vyšetřovatelé ale mají za to, že lékařových obětí je ještě o sto více.

Část možných obětí policisté vypátrali díky tajnému zápisníku, který si Le Scouarnec vedl. Podle AFP v něm lékař popisoval sexuální scény. Chirurgova obhajoba ale tvrdí, že se jedná pouze o "fantazie". Kromě zápisníku se při domovní prohlídce před třemi lety u lékaře našla také dětská pornografie, pod podlahou ukryté panenky a různé paruky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Itálii při protestu proti zákazu vycházení zasahovala policie

24.10.2020 13:27 Při pátečním protestu proti opatřením zavedeným proti koronaviru na jihu Itálie zasahovala policie.…

Frontex se podle médií podílí na nelegální praxi v Egejském moři

24.10.2020 13:11 Agentura Evropské unie pro ochranu vnějších hranic Frontex se podílela v některých případech na…

Slovensko hlásí rekordních 2890 nakažených

24.10.2020 12:48 Slovensko zaznamenalo v pátek druhý den v řadě rekordní přírůstek nově potvrzených případů nákazy…

Migrace do zemí OECD se kvůli koronaviru podstatně snížila

24.10.2020 11:22 Migrace do členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) byla kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama