Ve Francii začal soud s pedofilním lékařem. Joël Le Scouarnec měl zneužít až 350 dětí

Ve Francii dnes začal proces s bývalým chirurgem, který čelí obžalobě ze znásilnění či sexuálního zneužití čtyř nezletilých dívek. Vyšetřovatelé se nicméně domnívají, že Joël Le Scouarnec mohl zneužít až 350 dětí. Proces se kvůli ochraně soukromí lékařových obětí koná za zavřenými dveřmi.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Devětašedesátiletý lékař v důchodu Le Scouarnec působil v nemocnicích v Bretagni, v Touraine a následně v departmentu Charente-Maritime. U soudu ve městě Saintes na západě Francie čelí obžalobě ze znásilnění či obtěžování čtyř nezletilých dívek.

Ve vazbě skončil bývalý chirurg a otec tří dětí v květnu 2017 poté, co šestiletá dcera jeho souseda svému otci řekla, že se jí lékař dotýkal. Vyšetření následně potvrdilo, že se jednalo o znásilnění.

Další dvě dívky, které se podle obžaloby staly Le Scouarnecovými oběťmi, jsou jeho neteře. Čtvrtou poškozenou je pacientka, které byly v době setkání s lékařem v roce 1993 teprve čtyři roky.

Čtyři případy, které se dnes začaly projednávat u soudu, jsou ale zřejmě jen špičkou ledovce v kauze, kterou AFP označila za "bezprecedentní pedofilní aféru". K obtěžování čtyř dívek se Le Scouarnec přiznal, obvinění ze znásilnění ale odmítá. V případě usvědčení ze znásilnění nezletilé by mu hrozilo až dvacet let za mřížemi.

Podle státního zástupce trestní oznámení proti bývalému chirurgovi podalo po vyslechnutí ze strany policie už téměř 250 žen a mužů. Vyšetřovatelé ale mají za to, že lékařových obětí je ještě o sto více.

Část možných obětí policisté vypátrali díky tajnému zápisníku, který si Le Scouarnec vedl. Podle AFP v něm lékař popisoval sexuální scény. Chirurgova obhajoba ale tvrdí, že se jedná pouze o "fantazie". Kromě zápisníku se při domovní prohlídce před třemi lety u lékaře našla také dětská pornografie, pod podlahou ukryté panenky a různé paruky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Lampeduse hořely desítky lodí, kterými připluli migranti

06.06.2020 21:26 Aktualizováno Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer…

Koronavirem se nakazilo už 7 milionů lidí. 400 tisíc zemřelo

06.06.2020 20:26 Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informovala dnes…

Muž zavraždil v Rakousku dvě ženy, v Itálii spáchal sebevraždu

06.06.2020 20:11 Dvě ženy zavraždil na jihu Rakouska 63letý muž, který následně uprchl do severní Itálie. Když jej v…

Oslavy vylodění v Normandii se kvůli pandemii nesly v komorních duchu

06.06.2020 19:56 Téměř bez veteránů se letos musely obejít oslavy 76. výročí vylodění západních spojenců v Normandii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy