Anglie po koronaviru ubytuje bezdomovce

Úřady v Anglii během roku opatří asi 3300 domů, určených pro ubytování bezdomovců v době po koronavirové pandemii. Operace za 160 milionů liber (asi 4,9 miliardy Kč) má zabránit návratu bezdomovců na ulice, napsal dnes list The Guardian na svém webu.

Bezdomovci
doporučujeme

Připomněl, že po zavedení vládních opatření proti šíření koronaviru bylo asi 5400 lidí bez přístřeší v Anglii a ve Walesu ubytováno v hotelech.

Ministerstvo pro bydlení, obce a místní samosprávy má přispět zmíněnou sumou 160 milionů liber do rozpočtu služeb pro bezdomovce a tato částka má být na zmíněný cíl vynaložena ještě letos. V následujících 12 měsících plánuje vystavět 3300 a celkem až 6000 "bytových jednotek" pro bezdomovce. Finance mají přispět i k lepší péči o duševní zdraví těchto lidí a řešení problémů s návykovými látkami.

"Tato vláda chce jednou provždy skoncovat s problémem bezdomovectví a máme teď skutečnou příležitost vykonat tuto morální misi," prohlásil ministr Robert Jenrick. "Životy tisíců bezdomovců se změní k lepšímu," přislíbil.

Jon Sparkes, který vede charitativní organizaci Crisis starající se o bezdomovce, podle deníku uvítal oznámení ministerstva, nicméně dodal, že si počká na detaily. "Je to jen pro lidi, kteří byli bezpečně ubytováni v hotelech, anebo je to taky pro lidi, kteří zůstali na ulici? Pokud má jít o zásadní změnu, musí být pro všechny," řekl.

"Víme, že bezpečný přístav je jen začátek. Ale máme mimořádnou příležitost ukončit problém lidí bez přístřeší jednou provždy," uvedla Louise Caseyová, která v koronavirové krizi vede vládní tým pro bezdomovce.

Vláda tvrdí, že nabídla nouzové ubytování asi 90 procentům bezdomovců. Dobročinné organizace nicméně hlásí, že počet bezdomovců v posledních týdnech stoupl a stovky lidí zůstávají na ulici zejména v Londýně.

Ohlášení vládního záměru ohledně ubytování bezdomovců následovalo po zprávě naznačující, že vláda by mohla přestat platit program pro nouzové ubytování bezdomovců v hotelech. Ministerstvo toto tvrzení označilo za neopodstatněné.

Zpráva nicméně vyvolala obavy mezi dobročinnými organizacemi, že obce se ocitnou pod tlakem a bezdomovci budou muset hotely opustit ještě dříve, než pro ně bude zajištěné dlouhodobé ubytování.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mezi uprchlíky a ekonomickými migranty nemůžeme rozlišovat, tvrdí právník

24.09.2020 00:01 NÁZOR - Migranti uvěznění v přelidněném běženeckém táboře Moria, který tento měsíc vyhořel, čekali…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

23.09.2020 20:34 Aktualizováno Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali…

Ruská stíhačka se zřítila během výcviku, možná byla sestřelena

23.09.2020 20:03 Aktualizováno Ruskou stíhačku Su-30, která se v úterý zřítila u Tveru, mohla omylem sestřelit jiná stíhačka během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama