Princ Philip byl po měsíční hospitalizaci propuštěn z nemocnice

Princ Philip, 99letý manžel britské královny Alžběty II., byl dnes propuštěn z nemocnice po léčbě infekce a zákroku na srdci. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Vévoda z Edinburghu byl hospitalizován měsíc.

Princ Philip, vévoda z Edinburghu
doporučujeme

Philip byl hospitalizován 16. února, kdy byl přijat v soukromé londýnské nemocnici krále Eduarda VII. kvůli nevolnosti a nespecifikované infekci. Kvůli rovněž neupřesněnému zákroku na srdci v souvislosti s předchozími problémy byl později převezen do specializované nemocnice sv. Bartoloměje a následně se vrátil do nemocnice Eduarda VII.

Jeho odjezd z nemocnice dnes zachytili fotoreportéři u vchodu zdravotnického zařízení. Areál opustil v černém BMW s policejní ochranou. Podle svědka agentury Reuters následně zamířil na hrad Windsor.

Philipovo onemocnění podle všeho nesouvisí s pandemií. Princ i 94letá Alžběta II. byli už v lednu očkováni proti covidu-19.

Philip, známý také jako vévoda z Edinburghu, se stáhl v roce 2017 z veřejného života. Ačkoliv se těšil dobrému zdraví až do vysokého věku, měl problémy se srdcem již v minulosti. V roce 2011 byl převezen helikoptérou do nemocnice kvůli bolesti na hrudi a podstoupil operaci kvůli zablokované koronární tepně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 18:33 Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Navalnyj nemá tuberkulózu ani koronavirus, tvrdí vězeňská správa

13.04.2021 17:21 Správa vězeňské kolonie v Pokrovu ve Vladimirské oblasti, kde je vězněn Alexej Navalnyj, popřela,…

Británie nabídla možnost očkování všem nad 50 let

13.04.2021 13:17 Aktualizováno V Británii dostali již všichni nad 50 let a všichni další lidé z prioritních skupin možnost nechat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama