Putin před soudem, Peskov popraven sekyrou. V Rusku zatkli autora virtuálního procesu

V ruském Tatarstánu policisté zatkli autora virtuálního soudního procesu s "bývalým prezidentem" Vladimirem Putinem. Karim Jamadajev, který se na internetu představil v roli soudce, byl zadržen ve městě Naberežnyje Čelny kvůli "výzvám k terorismu", uvedl zpravodajský server Newsru.com.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Vladimir Putin
doporučujeme

Aktivistovi také hrozí postih za urážku hlavy státu kvůli zmíněnému videu. To sice začíná upozorněním, že jde o zcela smyšlené umělecké dílo a případná shoda se skutečnými osobami je čistě náhodná, nicméně Jamadajev v něm hraje soudce, který v roce 2022 - rok po lidové vzpouře proti zkorumpovanému režimu - vynáší verdikt nad "bývalým prezidentem" a jeho spolupracovníky, mluvčím Dmitrijem Peskovem a šéfem státní ropné společnosti Igorem Sečinem.

Smyšlený Peskov se podle "vyšetřovacího spisu" přiznal a svědčil, že činnost bývalého prezidenta "zcela odporovala zájmům občanské společnosti". I tak ale dostal, stejně jako Sečin, trest smrti od soudce, který jej také vlastnoručně vykonal velkou sekyrou, už ale mimo záběr kamer.

Virtuální Vladimir Putin se v dané epizodě slibovaného internetového seriálu rozsudku nedočkal. Druhý díl se podle Jamadajeva nepodařilo natočit, protože po zveřejnění prvního dílu následovala domovní prohlídka. I tak prý ale hodlá natočit ještě 3049 dílů.

Portál Newsru.com připomněl, že Jamadajev byl loni v březnu odsouzen na 28 dnů do vězení za to, že u sídla vyšetřovatelů zřídil náhrobek s Putinovou fotografií na protest proti snahám odříznout ruský internet od zbytku světa.

Loading...
Vstupte do diskuze (30)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lavrov omlouvá Írán? Za sestřelení ukrajinského letadla prý mohly stíhačky

17.01.2020 15:53 Íránskou protivzdušnou obranu v době před nechtěným sestřelem civilního letadla ukrajinských…

Norská vláda čelí krizi, pomáhá dětem islamistů

17.01.2020 14:27 Rozhodnutí Norska povolit ženě spjaté s teroristickou organizací Islámský stát (IS) návrat zpět do…

Ukrajinský premiér podal demisi, Zelenskyj to zváží

17.01.2020 14:20 Aktualizováno Předseda ukrajinské vlády Oleksij Hončaruk dnes na facebooku oznámil demisi. Úřad prezidenta…

Lavrov má jasno, USA si prodloužení smlouvy START nepřejí

17.01.2020 13:50 Spojené státy se snaží přerušit dialog o prodloužení smlouvy o omezení strategických útočných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama