Ruští novináři podepisují petici na podporu zadrženého Safronova

Ruští novináři zahájili podpisovou akci na podporu zadrženého bývalého kolegy Ivana Safronova, jehož ruská tajná služba viní z velezrady. Té se údajně dopustil tím, že českým zvláštním službám předal tajné informace. Petice podepisovaná novináři požaduje zveřejnění, z čeho je Safronov konkrétně obviňován.

Ivan Safronov
doporučujeme

Safronov v minulosti psal mimo jiné pro nezávislé listy Kommersant a Vedomosti, než letos v polovině května začal pracovat jako poradce šéfa ruské kosmické agentury Roskosmos Dmitrije Rogozina. Agenti Federální bezpečnostní služby (FSB) ho zadrželi v úterý ráno.

Podle sdělení obhájců Safronova FSB podezírá, že české rozvědce předal informace o ruských dodávkách zbraní na Blízký východ a do Afriky. Jeden z advokátů Ivan Pavlov novinářům řekl, že neveřejné jednání v úterý večer u soudu, který uvalil na Safronova dvouměsíční vazbu, bylo velmi neobvyklé, neboť vyšetřovatelé nepředložili žádné důkazy.

"Nyní odvedli Ivana Safronova," uvádí se podle agentury Reuters v petici, kterou na internetu šíří novináři investigativního listu Novaja Gazeta a kterou již podepsalo téměř 7500 lidí. V textu se píše, že případ by měl být odtajněn a obvinění zveřejněna. "Pokud se tak nestane, jde o podvod. Důkazy zůstávají utajené, když se jedná o podvod," zdůrazňují autoři petice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zařadila ČR a SR do červené koronavirové zóny

05.08.2020 19:12 Aktualizováno Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou…

Další norská výletní loď je v karanténě. Kvůli nákaze pasažéra nikdo nesmí…

05.08.2020 15:37 Výletní loď se 123 cestujícími a 85 členy posádky zakotvila v norském přístavu Bodö, kvůli zjištěné…

Covid-19: Počet nakažených v Rusku roste o tisíce denně, rekord hlásí…

05.08.2020 12:02 Aktualizováno Ukrajina za uplynulý den zaznamenala dalších 1271 případů nákazy novým koronavirem, což představuje…

Velkou Británii zasáhl dle studie kvůli brexitu odliv mozků do EU

04.08.2020 19:31 Po britském rozhodnutí opustit Evropskou unii výrazně vzrostl počet Britů, kteří ze své rodné země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama