V Londýně hrozí kolaps zdravotnictví, nemocnice "Slavík" uvedena do stavu pohotovosti

Británie se připravuje na možný kolaps zdravotnictví v Londýně, který by mohl nastat v důsledku šíření covidu-19. Podle agentury Reuters to dnes uvedl ministr zdravotnictví Matt Hancock. Do stavu pohotovosti byla opět uvedena polní nemocnice státního systému NHS, která pacientům sloužila už na jaře. Polovina všech hospitalizovaných pacientů v Londýně má covid-19, v rámci celé Anglie je to třetina, informovala stanice BBC.

Matt Hancock
doporučujeme

"Samozřejmě se obávám tlaku na NHS," komentoval Hancock informace, že londýnské nemocnice ve státním zdravotnickém systému mohou do dvou týdnů pod náporem nových pacientů s covidem-19 zkolabovat. Hrozí, že některé kliniky v Anglii budou moci poskytovat péči pouze o nemocné s covidem-19 a budou nuceny omezit ostatní služby.

Již nyní mnohá zařízení ruší rutinní operace a objevují se náznaky, že omezení péče se týká také rakoviny, napsala BBC. Tento týden například vyšlo najevo, že v londýnské nemocnici King's College byly odloženy operace, které mohou pacientům s rakovinou zachránit život, protože lůžka obsadili nemocní s covidem-19.

"Vytváříme další zdroje, abychom zajistili, že NHS dostane potřebnou podporu v těch částech země, které jsou pod největším tlakem," sdělil Hancock. "Například v Londýně zajišťujeme, aby byla (nemocnice) Nightingale v pohotovostním režimu pro případ potřeby. A pokud to bude zapotřebí, samozřejmě se využije."

Ministryně vnitra Priti Patelová dnes v televizi BBC uvedla, že Británie "v příštích dnech" oznámí další zpřísnění koronavirových opatření. Odmítla přitom vyloučit, že jejich součástí bude i zákaz cestování do zahraničí. Úřady již nyní cesty nedoporučují.

Covidová nemocnice Nightingale je umístěna ve východním Londýně, její maximální kapacita může být až 4000 lůžek. V provozu byla za jarní koronavirové vlny, nakonec ale v důsledku zlepšení koronavirové situace poskytla péči pouhým 51 pacientům. V květnu byla uzavřena.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech na podporu Navalného bylo zatčeno přes 1000 lidí

23.01.2021 15:38 Aktualizováno Již více než 1000 lidí bylo dnes zadrženo v Rusku při demonstracích na podporu opozičního předáka…

Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

22.01.2021 21:57 Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150…

Navalnyj vzkázal z vězení: Nechystám se spáchat sebevraždu

22.01.2021 21:45 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že je v dobrém fyzickém i psychickém stavu…

WHO se dohodla na nákupu vakcíny Pfizer/BioNTech pro chudé země

22.01.2021 21:26 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že se dohodla s konsorciem Pfizer/BioNTech na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama