Ministryně Černochová jednala ve Vietnamu. Obsah je zatím neveřejný

Česká ministryně obrany Jana Černochová dnes ve Vietnamu, kde je na několikadenní oficiální návštěvě, jednala se svým protějškem Phan Van Giangem. V tiskové zprávě to uvedla Česko-vietnamská společnost. 

České ministerstvo obrany zatím o podrobnostech jednání v komunistické zemi neinformovalo.

Během rozhovorů podle Česko-vietnamské společnosti ministr obrany asijského státu vyjádřil přesvědčení, že "dlouhodobé přátelství mezi oběma zeměmi je příznivým předpokladem pro vzájemnou spolupráci". Podle zpravodajského webu vietnamplus.vn Hanoj také dala najevo, že "vysoce oceňuje aktivní roli" Česka při předsednictví Evropské unii.

Obě strany se podle webu dohodly na další podpoře vazeb v oblasti obrany prostřednictvím návštěv delegací na všech úrovních a spolupráce v oblasti vzdělávání lidských zdrojů.

Česko-vietnamská společnost v souvislosti s návštěvou české ministryně připomněla, že Vietnam v příštích letech obdrží první sériově vyrobené letadlo nové generace L-39NG z Aera Vodochody. Celkem by jich stomilionová země měla na základě dohody z loňska koupit dvanáct.

Související

Více souvisejících

Jana Černochová ministerstvo obrany vietnam

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

Peking se války Ruska proti Ukrajině údajně neúčastní, mírovou konferenci ale podpoří

Peking se neúčastní války Ruska proti Ukrajině, prohlásil v úterý čínský prezident Si Ťin-pching během rozhovorů s německým kancléřem Olafem Scholzem. Scholz dodal, že se s čínským prezidentem dohodli na podpoře mírové konference o Ukrajině, která se uskuteční ve Švýcarsku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy