Češi vyrazili do hor. Skiareály zaplnily tisíce lyžařů

Některá lyžařská střediska v Česku stále marně čekají na sníh, část může aspoň opět uměle zasněžovat. Teplé počasí zatím skiareálům moc nepřálo, někde ale díky ochlazení mohli vlekaři znovu spustit umělé zasněžování a místy jim vypomohl i přírodní sníh. Do některých středisek tak dorazily o víkendu tisíce lidí, vyplývá z vyjádření provozovatelů skiareálů.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnes kolem poledne zkolabovala doprava do hlavních středisek středních a východních Krkonoš - Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou. Silnice zaplnila auta turistů, kteří přijeli do hor strávit konec roku nebo lyžovat. Špindlerův Mlýn i Pec pod Sněžkou totiž nabízejí, spolu s areálem na Černé hoře, dobré podmínky pro lyžování. Ve vyšších polohách hor tam za poslední dny napadlo asi 30 centimetrů sněhu a provozovatelé středisek také mohli uměle zasněžovat.

V Jizerských horách a západních Krkonoších bylo o víkendu zatím upraveno jen kolem sedmi z 97 kilometrů sjezdových tratí. Zhruba 2,4 kilometru upravených tratí nabízí Skiaréna Jizerky ve střediscích na Severáku a Tanvaldském Špičáku. Další sjezdovky se otevřou asi v pondělí a třeba v krkonošském Harrachově se bude lyžovat až na Silvestra.

V Orlických horách jsou otevřeny areály Říčky a Deštné. V omezeném rozsahu se lyžovalo i v areálu Buková hora v Orlických horách, ve středisku České Petrovice a v areálech v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem.

Třeba v Plzeňském kraji se zatím o víkendu lyžovalo jen na Šumavě v Železné Rudě. Omezeně byly v provozu sjezdovky Nad Nádražím a Alpa louka. V jihočeském šumavském středisku Lipno byly o víkendu v provozu asi dva kilometry sjezdovek a v nejbližších dnech by díky zasněžování mohly být podle vlekařů připraveny další sjezdovky. Na Zadově je pak v provozu větší část areálu Kobyla. Do Lipna i Zadova dorazily o víkendu tisíce lyžařů.

V Krušných horách teď mohli lyžaři vyrazit třeba do areálů na Klínovci a Novako v Božím Daru. Díky nízkým teplotám mohly areály zasněžovat. Níže položená střediska ale ještě čekají na větší příděl sněhu.

Stovky lyžařů o víkendu zavítaly do středočeského střediska Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku. Podmínky jsou tam ideální a na Silvestra už bude uveden do provozu celý areál. Lyžuje se také v Chotouni u Prahy. V dalších středočeských střediscích se však začne lyžovat zřejmě až v novém roce. Na Vysočině jezdí vleky na Šacberku a Čeřínku u Jihlavy a Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Mráz umožnil skiareálům koncem týdne znovu spustit sněhová děla a doplnit zásoby sněhu poškozené předchozí oblevou s dešti. V pondělí tak znovu otevře i novoměstská sjezdovka Harusův kopec.

Podmínky pro lyžování se zlepšily také v Jeseníkách. Například v Branné na Šumpersku v sobotu hustě sněžilo a teploty se už držely pod bodem mrazu. Na sjezdovkách tak bylo v průměru zhruba 40 centimetrů sněhu. Nový sníh přilákal lyžaře také na sjezdovky na Červenohorském sedle na pomezí Jesenicka a Šumperska nebo do areálu v Hrubé Vodě nedaleko Olomouce. V příštích dnech pak bude zřejmě zahájen provoz v Jonas Parku v Ostružné na Jesenicku či v Kladkách na Prostějovsku.

V Beskydech se o víkendu lyžovalo třeba ve Stupavě na Uherskohradišťsku, kde bylo na sjezdovce v průměru 35 centimetrů sněhu, nebo v areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Tisíce lidí dorazily například do střediska Ski Bílá na Frýdecko-Místecku.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi o víkendu vyrazili na hory. Oteplení lyžaře neodradilo

16.02.2020 18:23 Oteplení zatím lyžaře v Česku od návštěv skiareálů neodradilo, sněhu na sjezdovkách je ještě dost.…

Hurá na lyže. Tisíce Čechů vyrazily do hor, počasí bylo ideální

09.02.2020 17:58 Skiareály v Česku o víkendu zaplnili lyžaři, podmínky i počasí byly po dlouhé době ideální nebo…

Lyžařské areály zaplavují cyklisté. Sníh taje

02.02.2020 18:10 Provoz lyžařských areálů o víkendu nepříznivě ovlivnilo výrazné oteplení a déšť. Počasí v některých…

Sluníčko lákalo do hor, skiareály zaplnily desítky tisíc lyžařů

26.01.2020 19:44 Slunečné inverzní počasí přilákalo do hor lyžaře i pěší turisty. Velké lyžařské areály mají sněhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama