Lyžování opět přilákalo davy Čechů, centra pomalu končí

Lyžování o víkendu nalákalo do českých a moravských hor tisíce lidí. Podmínky v uplynulých dnech zlepšilo několik centimetrů nového sněhu a i počasí po oba dny většinou přálo. Provozovatelé řady skiareálů hodnotili uplynulý víkend jako velmi zdařilý, pro některá menší střediska to nicméně byl jeden z posledních víkendů v sezoně.

Přidejte svůj názor

Sedačková lanová dráha
doporučujeme

Velká krkonošská střediska považují víkend dokonce za jeden z nejlepších v sezoně. Tisíce lidí dorazily do SkiResortu Černá hora - Pec, Špindlerova Mlýna nebo Rokytnice nad Jizerou. Pro Harrachov byl víkend jen průměrný. V provozu zůstávají i menší střediska jako Herlíkovice - Bubákov, Kněžický vrch a Kebrlák u Vrchlabí, Mladé Buky, Strážné, Prkenný Důl v Žacléři nebo Dolní Dvůr. V horách ale platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti, což znamená značné lavinové nebezpečí.

Zájem o lyžování byl také v Orlických a Jizerských horách. Například v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem měli lyžaři k dispozici přes osm kilometrů sjezdovek. Kompletně v provozu byl Tanvaldský Špičák a na Severáku se lyžovalo na 2,6 z 4,2 kilometru sjezdových tratí.

Stovky lidí pak směřovaly do zimních středisek v Ústeckém kraji, kde byly otevřeny tři skiareály. Pro Bouřňák na Teplicku to byl možná ale poslední víkend v sezoně.

Na Šumavě tisíce lidí sjížděly například lipenské a zadovské sjezdovky. Tamní střediska chtějí udržet provoz nejméně do poloviny března, kdy skončí v kraji jarní prázdniny. Naproti tomu v Kašperských horách se kvůli nedostatku sněhu už nelyžuje.

Běžkařům sezona na Šumavě letos moc nepřála, o víkendu ale mohli díky novému sněhu na desetikilometrový okruh v lese okolo Alpské vyhlídky a v Železné Rudě na trasy Debrník, Zámecký les a Polomskou cestu. Podle pracovnice infocentra v Železné Rudě to však byla poslední možnost využít dobrého lyžování v kraji na upravených stopách.

Lyžování si o víkendu lidé užili i na Moravě, návštěvnosti tamních středisek podle provozovatelů pomohl návrat zimy. V Jeseníkách a Beskydech jsou dobré sněhové podmínky i pro běžkaře. Návštěvnost beskydských skiareálů jako Bílá nebo Mezivodí byla dobrá, ale někteří provozovatelé ji očekávali vyšší.

Vedle toho ve Zlínském kraji se na lyžařských podmínkách negativně podepsaly výkyvy počasí a obleva a střediska v Osvětimanech, Břestku a areál Mikulčin vrch u obce Vápenice na Uherskohradišťsku ukončila sezonu. Nelyžuje se ani v Rusavě na Kroměřížsku nebo Trnavě na Zlínsku. V týdnu se zmenší možnosti lyžování také na Vysočině, kde ukončí sezonu areál Fajtův kopec.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útěk do Krkonoš před epidemií COVID-19. Model uvažování jako před staletími

24.03.2020 09:16 Kontroly na hranicích, obavy ze šíření epidemie nebo únik do méně osídlených míst nejsou v situaci,…

Na túry v Krkonoších ano, ale jen sami nebo s rodinou

19.03.2020 09:41 Přestože v Krkonoších platí v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu pro celou ČR řada omezení,…

Koronavirus zastavil i lanovku na Sněžku, chybí cestující

17.03.2020 12:50 Aktualizováno Kabinová lanovka na Sněžku je od pondělí 16. března do odvolání mimo provoz. Důvodem je nízký zájem…

Koronavirus Covid-19 přesměroval turisty k přehradě Lipno

08.03.2020 20:51 Aktualizováno Provozovatelé ubytovacích zařízení v okolí lipenské přehrady zaznamenali v posledních týdnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy