Sobota nalákala lyžaře na hory, nedělní počasí je naopak vyhnalo

Zájem lyžařů o návštěvu některého z horských středisek v Česku o víkendu negativně poznamenalo počasí. Po slunečné sobotě přišla deštivá a větrná neděle, která velkou část lyžařů vyhnala ze sjezdovek. Některá střediska proto zrušila dnešní večerní lyžování i další programy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Sjezdovky plné lidí byly o prvním víkendovém dnu k vidění v Krkonoších. "V sobotu lyžařům přálo a slunce vystřídal déšť až později odpoledne," řekla ČTK SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou Zina Plchová. Dnes SkiResort kvůli nepřízni počasí zrušil některé animační programy a večerní lyžování.

Obdobnou zkušenost s vrtkavým počasím měli i vlekaři na šumavském Zadově. Přestože bylo teplo a sníh byl dost měkký vyrazilo tam v sobotu na lyže 2000 lidí. Dnes už návštěvníky odrazovalo větrné a deštivé počasí. Lanovky sice jezdily, ale návštěvnost byla jen v desítkách osob. Kvůli výstraze před silným větrem proto na Zadově zrušili dnešní večerní lyžování.

Pro některá níže položená střediska byl tento víkend zřejmě jedním z posledních, kdy byla v provozu. Například středisku Vaňkův kopec u Ostravy provoz podaří udržet ještě v příštím týdnu, ale kvůli vysokým teplotám není možné zasněžovat.

Podle dlouhodobé předpovědi meteorologů má nadprůměrně teplé počasí z poslední doby pokračovat i v následujících čtyřech týdnech. Na horách by přesto mohl v příštích 14 dnech připadnou nový sníh.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útěk do Krkonoš před epidemií COVID-19. Model uvažování jako před staletími

24.03.2020 09:16 Kontroly na hranicích, obavy ze šíření epidemie nebo únik do méně osídlených míst nejsou v situaci,…

Na túry v Krkonoších ano, ale jen sami nebo s rodinou

19.03.2020 09:41 Přestože v Krkonoších platí v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu pro celou ČR řada omezení,…

Koronavirus zastavil i lanovku na Sněžku, chybí cestující

17.03.2020 12:50 Aktualizováno Kabinová lanovka na Sněžku je od pondělí 16. března do odvolání mimo provoz. Důvodem je nízký zájem…

Koronavirus Covid-19 přesměroval turisty k přehradě Lipno

08.03.2020 20:51 Aktualizováno Provozovatelé ubytovacích zařízení v okolí lipenské přehrady zaznamenali v posledních týdnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy