Karel Janeček

Karel Janeček

Soud zamítl stížnost Janečka. Kvůli volbám se obrátí do Štrasburku

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost podnikatele Karla Janečka, jenž se domáhal vyslovení neplatnosti zvolení Petra Pavla prezidentem a žádal opakování voleb. Důvodem bylo to, že ministerstvo vnitra kvůli nedostatku platných podpisů neumožnilo Janečkovu kandidaturu. Tvrdil, že to hrubě ovlivnilo výsledek voleb, zastání však nenašel ani před soudy. 
Podnikatel Janeček napsal na volební lístek Petra Pavla své jméno

Karel Janeček hodil do urny hlas sám sobě, i když kandidovat nesmí

Matematik a podnikatel Karel Janeček, kterého ministerstvo vnitra nezaregistrovalo jako prezidentského kandidáta, napsal na volební lístek Petra Pavla své jméno. Vyplývá to z fotografie, kterou zveřejnil na twitteru. Pokud takový lístek vhodil do urny, byl by zřejmě platným hlasem pro Pavla.
Karel Janeček

Janeček definitivně ze hry. Kandidovat nemůže, rozhodl Ústavní soud

Matematik a podnikatel Karel Janeček se s konečnou platností nebude jako kandidát účastnit nadcházejících prezidentských voleb. Ústavní soud (ÚS) odmítl jeho stížnost a související návrhy. Ministerstvo vnitra Janečka nezaregistrovalo kvůli nedostatku uznaných občanských podporovatelů. Nezastal se jej ani Nejvyšší správní soud (NSS). 
Karel Janeček

Janeček podal stížnost proti vyřazení z voleb. Vnitro ji radí zamítnout

Ministerstvo vnitra navrhlo Ústavnímu soudu (ÚS) zamítnout stížnost podnikatele Karla Janečka, který ji podal kvůli tomu, že ho úřad nezaregistroval jako kandidáta pro lednovou volbu prezidenta. Informaci České televize (ČT) potvrdila ČTK mluvčí ministerstva Klára Dlubalová. Janeček ve stížnosti žádá odklad voleb a zrušení právní úpravy. Vnitro mu neuznalo část podpisů občanských podporovatelů.
Karel Janeček

Janeček se kvůli vyřazení z prezidentských voleb obrací na Ústavní soud

Podnikatel Karel Janeček se obrátil na Ústavní soud (ÚS) kvůli tomu, že jej ministerstvo vnitra nezaregistrovalo jako kandidáta pro lednovou volbu prezidenta. Vnitro mu neuznalo část podpisů. Nejvyšší správní soud (NSS) pak sice některé podpisy vrátil do hry, ale přesto se Janeček nedostal přes zákonnou hranici 50.000 uznaných občanských podporovatelů. Podání stížnosti oznámil Janeček na twitteru. Vyjádření soudu ČTK zjišťuje.
Karel Janeček

Janeček se nevzdává účasti v prezidentských volbách, dává podnět k ÚS

Podnikatel Karel Janeček si je jistý, že nasbíral více než 50.000 podpisů pro svoji kandidaturu na prezidenta. Významná část z nich nebyla uznána na základě špatných pravidel, uvedl v dnešním prohlášení, které ČTK poskytla jeho mluvčí Nikol Klevcovová. Zopakoval, že podá podnět k Ústavnímu soudu.
Denisa Rohanová

Prezidentské volby 2023: Soud pustil Diviše do hry o Hrad a určil definitivní seznam kandidátů, končí Rohanová

Lednových prezidentských voleb se zúčastní také podnikatel Karel Diviš, naopak Denisa Rohanová se o hlasy voličů ucházet nemůže. Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil dvě rozhodnutí ministerstva vnitra, které původně Diviše neregistrovalo kvůli nedostatku podpisů občanů, a naopak Rohanovou, podpořenou členy bývalé Poslanecké sněmovny, do voleb pustilo. V obou případech vnitro podle soudu chybovalo. Divišovi mylně neuznalo některé podpisy, kandidátní listinu Rohanové nemělo vůbec brát v potaz.
Karel Janeček

Diviš i Janeček podali stížnosti proti vyřazení z prezidentské volby

Podnikatel Karel Diviš v úterý podal Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) stížnost proti vyřazení z prezidentské volby. ČTK to dnes sdělila jeho asistentka Renáta Plšková. Na soud se dnes obrátil také další vyřazený kandidát, podnikatel Karel Janeček, oznámil to na twitteru. V databázi soudu lze dohledat ještě přinejmenším tři další podněty související s registračním procesem, jména pisatelů soud zatím nezveřejnil. Lhůta končí dnes v 16:00, pak má soud 15 dní na rozhodnutí.
Karel Janeček

Kandidáti na prezidenta: Nelze to statisticky dost dobře vysvětlit, říká Janeček k vyřazení z voleb. I Diviš bude reagovat

Uchazeči o post prezidenta podnikatelé Karel Diviš, Karel Janeček i Karel Březina se odvolají proti rozhodnutí ministerstva vnitra, které je nezaregistrovalo do lednových voleb. Řekli to dnes ČTK nebo sdělili médiím. Úřad Divišovi uznal 49.884 podpisů, Janečkovi 48.091 a Březinovi 45.894, potřebovali jich minimálně 50.000. Soud se bude zřejmě muset zabývat odvoláním i dalších kandidátů.
Janeček, Karel

Janeček sesbíral pro svou kandidaturu 73.000 podpisů. Je to prvočíslo, řekl

Podnikatel Karel Janeček sesbíral pro svou prezidentskou kandidaturu přes 73.000 podpisů občanů. Novinářům to řekl dnes dopoledne při příchodu na ministerstvo vnitra v Praze, kam přišel podat svou přihlášku do voleb. Úřad před jeho příchodem obdržel do 09:30 přihlášky od 16 kandidátů, řekla ČTK Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra.
Miliardář Karel Janeček

Janeček kvůli své kandidatuře na prezidenta prodal podíl v RSJ Investments

Miliardář Karel Janeček prodal podíl v investiční skupině RSJ Investments. Důvodem je kandidatura na prezidenta republiky, kterou oznámil letos v lednu. V sesterské společnosti RSJ, zaměřené na burzovní obchodování, Janeček zůstává. O změně v akcionářské struktuře dnes informoval server E15.cz. RSJ Investments se zaměřuje na investice do realitních projektů, zemědělství, strojírenství, informačních technologií nebo biotechnologií.
Janeček, Karel

Karel Janeček ohlásil kandidaturu na prezidenta

Miliardář Karel Janeček oznámil kandidaturu na prezidenta republiky. Svůj záměr představil na tiskové konferenci, kde představil platformu Tohle jsme my. Janeček na sebe před nedávnem upoutal pozornost během vyhlášení hudební ankety Český slavík, kde kritizoval protiepidemická opatření a očkování dětí.

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 42 minutami

před 52 minutami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Tanky ABRAMS, ilustrační fotografie

Ukrajina stáhla z bojiště americké Abramsy

Ukrajina dočasně stáhla z bojiště americké tanky Abrams M1A1. Ukázaly se jako zranitelné při útocích ruskými drony, uvedla agentura AP s odvoláním na zdroje v americké armádě.

před 9 hodinami

Teplé počasí se vrací. O víkendu teploty výrazně porostou

O víkendu se začne počasí oteplovat. Teploty porostou až k 23 stupňům, uvedl ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy