Alena Schillerová už slibuje revizi chystané penzijní reformy

Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) poslala vzkaz lidem, kterým se nepozdává chystaná penzijní reforma. Šéfka nejsilnějšího opozičního poslaneckého klubu naznačila, že její hnutí ji hodlá revidovat v případě, že se vrátí do Strakovy akademie.

Schillerová byla hostem víkendového vydání pořadu Partie na CNN Prima News, kde se střetla s europoslancem Luďkem Niedermayerem (TOP 09). Podle něj je nutné najít takovou reformu, aby ji příští vláda nezrušila.

"Už mnohokrát se stalo, že se něco zavedlo, ale další vláda to zrušila. Politici se musí zavázat, že budou změny respektovat. Vnímám obavu ohledně zdraví lidí v některých profesích. Kdybychom chodili všichni dřív do důchodu, tak se to promítne na nízkých mzdách," řekl europoslanec. 

Podle bývalé ministryně financí je ale budoucnost penzijní reformy, kterou chystá ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením Mariana Jurečky (KDU-ČSL), nejistá. "Když to bude tato vláda tlačit na sílu, pokud budeme vládnout my, uděláme naprosto komplexní revizi všeho. Uvidíme, co nakonec projde, uděláme revizi," slíbila ve vysílání. 

ANO se nelíbí například uvažované navázání věku odchodu do důchodu na věk dožití. Podle nejsilnějšího opozičního hnutí by bylo lepší navázání na věk dožití ve zdraví. 

Niedermayer nicméně připomněl, že ANO bylo v předchozích dvou vládách, ale ohledně důchodů nic neudělalo. "Když jste byli ve vládě, vůbec nic jste neudělali," vmetl Schillerové v pořadu. 

Související

Alena Schillerová

Vláda ANO a SPD? Podle Schillerové nepředstavitelné

Alena Schillerová, předsedkyně poslaneckého klubu ANO, v pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM) uvedla, že si nedokáže představit, že by hnutí ANO po příštích sněmovních volbách vytvořilo vládu s hnutím SPD. Tento názor podle ní "začíná probublávat" i v celém poslaneckém klubu.

Více souvisejících

Alena Schillerová důchody Luděk Niedermayer penzijní reforma

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy