Na hranicích s Německem opět kolabuje doprava

Na hraničním přechodu v Pomezí nad Ohří na Chebsku se znovu tvoří dlouhé kolony kamionů. Kvůli přísnějším kontrolám na vstupu do Německa řidiči na odbavení čekají. Kolona byla ráno asi jeden až dva kilometry dlouhá, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kolony před přechodem sahají až před přehradu Skalka. Na české straně pokračuje i dnes testování řidičů nákladních aut nebo pendlerů. Podle mluvčí Karlovarského kraje Jany Pavlíkové je zatím provoz testovacího centra naplánován nepřetržitě do 17. února 20:00.

Silnice I/7 mezi Chomutovem a obcí Hora Svatého Šebestiána ve směru na Německo je uzavřená kvůli kalamitnímu počasí a z důvodu kolon kamionů stojících před hraničním přechodem do Německa. Sasko zavedlo na hranicích kontroly kvůli nepříznivé epidemické situaci v České republice. Dálnice D8 je plynule průjezdná, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic. Bližší informace ČTK zjišťuje.

Na dálničním hraničním přechodu Rozvadov na Tachovsku je od rána fronta automobilů na výjezdu do Německa. Po 08:00 byla dlouhá kolem osmi kilometrů. Jde hlavně o kamiony. Dopravní policisté jsou na místě, žádné kolize ani konflikty tam nevznikají. ČTK to řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Řidiči, kteří nemají test na covid, musí jet přes přechod v pravém pruhu, kde je fronta. Ti, kteří ho mají z vnitrozemí, mohou jet v levém, volnějším pruhu.

Policisté doporučují řidičům osobních aut, aby využívali jiné hraniční přechody. Pokud jedou přes Rozvadov, měli by mít podle policistů kvůli dlouhým kolonám dostatek pohonných hmot, jídlo a pití. "Všem občanům, kteří tudy mají v plánu cestovat do Německa či přes Rozvadov projíždět, doporučujeme, aby se s podrobnějšími informacemi seznámili na stránkách www.mzv.cr," řekla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Prozatím je podle ní umožněn vstup z ČR do Německa jen lidem, kteří jsou uvedení na seznamu výjimek. "Zároveň musí mít každý, kdo překračuje hranici, negativní covid test v němčině nebo angličtině, ne starší než 48 hodin. A rovněž je nutná digitální registrace při vstupu na území SRN," řekla. Platí to pro osobní i nákladní dopravu.

Všem řidičům Burešová doporučila, aby měli test už před cestou a nenechávali se testovat až na hranicích. "Důrazně žádáme všechny řidiče, kteří se musí nechat otestovat až na hranicích, aby využívali před testovacím místem v úseku, kde se již tvoří kolony, pouze pravý jízdní pruh a do ostatních jízdních pruhů nevjížděli," uvedla Burešová.

Kolony kamionů se tvořily již v pondělí od časných ranních hodin na dálnici D8. Jak na dálnici, tak u Hory Svatého Šebestiána jsou odběrové stany, kde se mohou nechat řidiči otestovat na koronavirus.

Přísné kontroly při vjezdu do Německa jsou důsledkem toho, že Německo zařadilo Českou republiku mezi oblasti s vysokým výskytem mutací koronaviru. Do Německa tak může vjet jen velmi omezená skupina lidí. Kromě občanů Německa a lidí s trvalým pobytem v Německu mají výjimku například nákladní dopravci, kteří ale rovněž musí mít aktuální negativní test. Výjimku z opatření mají také někteří pendleři.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V únoru na českých silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni

28.02.2021 16:03 V únoru v Česku na silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni. Od začátku roku je obětí…

Dopravci nevylučují další omezení spojů. Dezinfekce vlaků stojí desítky…

27.02.2021 16:45 Dopravci k dalšímu omezení spojů kvůli vládním omezením zatím nepřistoupili, ale nevylučují ho.…

Smartwings vrátil do provozu Boeing 737 MAX

25.02.2021 19:10 Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8.…

Dálniční kontroly tento týden odhalily 1200 aut bez známky

25.02.2021 12:39 Policisté a celníci tento týden při kontrolní akci na dálnicích zastavili zhruba 1200 motoristů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama