Na silnicích pardubického kraje jsou až sedmicentimetrové díry. Policie šetří řadu nehod

Řidiči si podle policie stěžují na špatný stav frekventovaných silnic I/35 od Hrušové do Moravské Třebové a silnice I/43 mezi Svitavami a Březovou nad Svitavou. Někde jsou podle policie díry ve vozovce hlubší než sedm centimetrů. Policisté od 28. ledna v těchto místech vyšetřovali 15 dopravních nehod, uvedla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Ředitelství silnic a dálnic uvedlo, že se snaží díry označovat, mnohdy se ale nedlouho po opravě objeví znovu.

Zimní silnice
doporučujeme

"My jsme tyto skutečnosti obratem předávali na firmu provádějící údržbu komunikace," uvedla Janovská. Nejhorší situace je u Cerekvice nad Loučnou, kde se stalo devět nehod. Někteří řidiči si při nich prorazili pneumatiku.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v tomto místě silnici od minulého týdne opravuje. Mluvčí státní organizace Jan Rýdl řekl ČTK, že se na opravy používá zimní studená směs i teplá, takzvaná balená.

"Od středy jsme posílili týmy, protože na silnicích se pekelně podepsalo střídání mrazů a oblevy. Tam, kde je slabá vrchní obrusná vrstva, ale kamionová doprava během krátké doby, třeba i přes noc, opravy zase zničí," uvedl Rýdl. Podle něj by se za obou silnicích měla střídat technologie s balenou směsí, o víkendu chce ŘSD nasadit ještě mikrovlnnou technologii s ohřevem vozovky.

Policie dnes opět ŘSD vyzvala k okamžitému odstranění všech závad a k urychlení prací. "Zároveň jsme správci sdělili, že některé označení výtluků, které jsou nebo byly označeny dopravními značkami, například nerovnost vozovky nebo snížení rychlosti, jsme shledali jako zcela nedostatečné s ohledem na jejich rozměry, zejména hloubku," uvedla Janovská. Rýdl uvedl, že se ŘSD snaží každou díru označovat, některé se ale i po opravách zakrátko znovu objeví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopravci chtějí pro své řidiče kvůli cestám do Německa častější testy

05.03.2021 12:40 Kamionoví dopravci žádají stát pro své řidiče možnost častějších koronavirových testů hrazených…

Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

04.03.2021 17:41 Aktualizováno Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět…

Stát varuje před neoficiálním prodejem dálničních známek

02.03.2021 13:33 Aktualizováno Nové elektronické dálniční známky začali v posledních týdnech prodávat stále častěji i neoficiální…

Dálnici D8 blokují nehody, zemřel člověk

02.03.2021 12:53 Aktualizováno Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama