ŘSD má nového generálního ředitele, ministr Kremlík jmenoval Mátla

Radek Mátl, který byl dosud pověřený vedením Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), se dnes stal generálním ředitelem organizace. Jmenoval ho ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO), který to oznámil na twitteru. Mátl ve funkci nahradil Pavola Kováčika, který skončil v červenci. Mátl byl předtím ředitelem úseku výstavby. Ministerstvo už má také plán transformace ŘSD, v roce 2021 založí akciovou společnost.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministr dopravy Vladimír Kremlík a Radek Mátl (ŘSD)
doporučujeme

Podle Kremlíka se Mátl při dočasném vedení silničářů osvědčil, a proto se ho rozhodl jmenovat generálním ředitelem natrvalo. "Perfektně se vyzná v přípravě i stavbě silnic a dálnic. Jsem si jist, že je člověkem, který dokáže zkracovat doby výstavby i oprav, nalezne a prosadí řešení u blokovaných staveb," uvedl ministr.

Jde už o třetí změnu v čele ŘSD v letošním roce. Krátce po nástupu Kremlíka do funkce ministra dopravy skončil v květnu dlouholetý šéf silničářů Jan Kroupa. Jeho nástupce pak ve funkci vydržel do července, kdy podle ministerstva odstoupil ze zdravotních důvodů. Od té doby organizaci vedl právě Mátl, dosud ovšem pouze přechodně.

Mátl strávil v ŘSD prakticky celou svou kariéru. Absolvent stavební fakulty ČVUT začínal v roce 2004 jako investiční referent, od ledna 2012 byl rok a tři čtvrtě vedoucím oddělení technické podpory, poté od září 2013 do ledna 2015 vedl odbor realizace staveb (později odbor investiční přípravy staveb). Předtím, než byl letos v červenci pověřen řízením celého ŘSD, působil čtyři a půl roku ve funkci ředitele úseku výstavby.

Kremlík dnes také uvedl, že ministerstvo už má plán transformace ŘSD. Ta by se měla uskutečnit ve dvou etapách. Vedle stávající organizace stát v roce 2021 založí akciovou společnost, kam postupně převede vybrané úkoly ŘSD. Zejména telematiku a projekty dálnic D6, D3 a D35.

Poté ministerstvo připraví zákon, který zakotví ŘSD jako jednu akciovou společnost. Stát si od toho slibuje, že státní organizace bude po přeměně lépe přizpůsobená tržnímu prostředí, což by mělo vést ke zrychlení dopravní výstavby.

V Česku je nyní rozestavěno téměř 40 kilometrů dálnic a silnic první třídy. Letos by mělo být otevřeno zhruba 26 kilometrů nových dálnic, loni stát zprovoznil čtyři kilometry. V ČR je v provozu 1248 kilometrů dálnic a přes 5642 kilometrů první třídy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D4 je opět průjezdná, uzavírka kvůli bourání mostu se protáhla

20.10.2019 20:55 Aktualizováno Na dálnici D4 u Řitky nedaleko Prahy se po nočním bourání mostu vrátil provoz. Policie dopravu od…

Vlak u Zlína srazil a usmrtil člověka, provoz na trati je zastaven

20.10.2019 18:32 Na železniční trati mezi stanicemi Zlín střed a Lípa nad Dřevnicí srazil dnes odpoledne vlak…

Řidič se zabil při nárazu do stromu, v autě byla i jeho vnučka

20.10.2019 14:48 Po nárazu do stromu zemřel dnes dopoledne na severu Plzeňska 73letý řidič. Jeho o tři roky mladší…

Vlak na přejezdu sešrotoval auto, trať z Prahy do Brna byla pět hodin…

20.10.2019 10:39 Na pět hodin uzavřela v noci na dnešek hlavní železniční trať z Prahy do Brna srážka vlaku a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama