ANO v Praze navrhne zákaz lampiónů štěstí. Poslední kapkou byla tragédie v německé zoo

Pražský zastupitel ANO Radomír Nepil v souvislosti s požárem v německé zoo navrhne, aby vyhláška hlavního města o pyrotechnice zahrnovala zákaz tzv. lampionů štěstí. Nepil sdělil ČTK, že zařazení bodu navrhne na program čtvrtečního jednání zastupitelů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

lampiony
doporučujeme

V Krefeldu začátkem ledna od lampionu vzplál v zoologické zahradě pavilon opic, v důsledku požáru uhynuly přes tři desítky zvířat včetně orangutanů, goril a šimpanzů. 

"Nechybělo mnoho a podobně mohla dopadnout i pražská zoo, když jeden ze zapálených lampionů dopadl jen kousek od jednoho z pavilonů. Myslím, že lidé umí štěstí vyjádřit i jinak než vypouštěním hořících lampionů, které už způsobily řadu požárů," řekl zastupitel. Dodal, že zastupitelům předloží i konkrétní znění navrhovaných úprav vyhlášky.

V současnosti se městská vyhláška zabývá zábavní pyrotechnikou, jejíž amatérské odpalování zakazuje po celý rok s výjimkou Silvestra a Nového roku. Po posledních oslavách konce roku vedení Prahy ohlásilo, že zvažuje úplný zákaz. Chce také jednat s poslanci o zpřísnění prodeje pyrotechniky. Novoroční ohňostroj tradičně pořádaný magistrátem letos nahradil tzv. videomapping, tedy světelné promítání na budovu Národního muzea.

Zákaz lampionů štěstí, které vynáší horký vzduch ze zapálené parafínové náplně, ve své vyhlášce omezující zábavní pyrotechniku loni schválili zastupitelé v Liberci Vypouštění lampionů štěstí je původně asijská tradice, která se postupně rozšířila do dalších částí světa.

V roce 2018 od lampionu vzplál a zcela vyhořel jeden z pavilonů kongresového centra v brazilském Riu de Janeiro. V roce 2013 lampion zapálil továrnu na zpracování plastů v západní Anglii a způsobil požár s odhadovanými škodami kolem šesti milionů liber (179 milionů korun).

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda schválila peníze pro OSVČ i pravidla kurzarbeitu

31.03.2020 22:01 Aktualizováno Vláda vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou…

Jak dlouho budou uzavřené hranice? Ministr Vojtěch nechtěl odhadovat

31.03.2020 19:27 Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nechtěl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády…

Prodlouží se nouzový stav? Vláda to projedná zítra

31.03.2020 19:11 Vláda ve středu projedná návrh na prodloužení nouzového stavu. Na tiskové konferenci to dnes řekla…

Opozice už má zastoupení v krizovém štábu. Místo mají Šmucler či Červíček

31.03.2020 17:14 Z opozičních kandidátů budou v Ústředním krizovém štábu poslanec a lékař Vít Kaňkovský (KDU-ČSL),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama