Benešová jednala se Zemanem. Nelíbí se jí zprávu Evropské komise o právním státu v ČR

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) nepovažuje za přiléhavou zprávu Evropské komise o právním státu v Česku. Chce se kvůli ní setkat s místopředsedkyní Evropské komise Věrou Jourovou, která podle ní čerpala informace pouze od neziskových organizací. Novinářům to řekla po dnešním jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Marie Benešová
doporučujeme

Benešová zprávu nepovažuje za přiléhavou. "Tady nikdo neusiluje o to, aby se brala soudcům nezávislost, já teda rozhodně ne, já za to naopak tvrdě zaplatila v minulosti," řekla.

Dodala, že s ní kvůli přípravě zprávy, která vyšla koncem září, nikdo nemluvil. "Teď pracuji na tom, abychom se setkali s paní Jourovou a začali jsme komunikovat, protože čerpala svoje poznatky jen z neziskových organizací a byly to pouze dojmy," řekla.

Se Zemanem dnes mluvila také o novinkách v justici, rozpočtu ministerstva na příští rok či výběrových řízeních. "S rozpočtem jsem v rámci možností spokojená, že mi zatím neubrali peníze. V podstatě jsem na stejném, je to nějakých 32 miliard a nějaké drobné. Dá se s tím vyjít, ale nemůžeme si výskat," řekl.

Benešová s prezidentem mluvila také o výběrových řízeních v justici, například o výsledku výběru kandidáta na soudce Tribunálu Soudního dvora EU, kterým bude právník David Petrlík. "Pan Petrlík zazářil před komisí a byl logický vítěz, tak jsem prezidenta informovala o jménu, jeho minulosti, že je jazykově vybaven a sype judikáty z rukávu. Tím přesvědčil komisi," řekla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firmy, které dělaly studii ohledně "Zemanova" kanálu, jsou podezřelé z…

23.10.2020 09:53 Policie podezřívá z manipulací zakázek sdružení firem Aquatis a Sweco Hydroprojekt, které je…

Magistrát půjde po restauraci, ve které byl Prymula "Pravidla platí pro…

23.10.2020 09:49 Praha si došlápne na restauraci Rio’s, v níž se podle Blesku ve středu večer nacházel ministr…

Prymula byl v restauraci, když měla mít zavřeno. Odstupte, zní z opozice

23.10.2020 09:40 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) čelí od pátečního rána výzvám k rezignaci. Podle…

Prymula by měl rezignovat, žádá Hamáček. Faltýnek se omluvil za schůzku v…

23.10.2020 09:33 Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek se dnes ve Sněmovně omluvil za to, že se setkal s ministrem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama