Generál Petr Pavel se vložil do řešení epidemie. Jednal s Babišem, má vzniknout nový tým

Bývalý vrcholný představitel české armády i NATO Petr Pavel dnes jednal s premiérem Andrejem Babišem (ANO) o vyhodnocení reakce státu na druhou vlnu koronaviru. Pavel předsedovi vlády nabídl své zapojení do revize. Sejde se proto nyní s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO), který od Babiše revizi kroků dostal za úkol. ČTK to dnes sdělil mluvčí Pavla Jan Osúch.

Generál Petr Pavel
doporučujeme

Babiš s Pavlem podle Osúcha mluvili o potřebě odborného vyhodnocení toho, jak se stát připravil a reagoval na druhou vlnu epidemie koronaviru. Pavel předsedovi vlády nabídl své zapojení do revize a koordinace odborníků. Chce tak přispět k poučení a přípravě na další vlny epidemie a krize v budoucnu.

"Jde mi o nepolitickou revizi, jak fungovalo krizové řízení, jak komunikovaly instituce a úřady, jak se dařilo komunikovat s byznysem, jak to fungovalo ve zdravotnictví, školství nebo jak stát systematicky zapojoval dobrovolníky," uvedl Pavel.

S Babišem se domluvili, že se nyní sejde s Blatným. "Toho premiér již dříve požádal o revizi kroků, kterými stát na krizi reagoval. Podle generála Pavla by následně mohl vzniknout odborný tým, který provede vyhodnocení napříč resorty a urychleně připraví doporučení vládě pro lepší zvládání krizí," poznamenal Osúch.

Pavel také podle něj představil premiérovi návrh na vznik integrovaného bezpečnostního systému. Ten je jedním z hlavních doporučení jeho expertní skupiny, která se v létě zaměřila na vyhodnocení zkušenosti z první vlny epidemie. Pavel chtěl výsledky odborného týmu Babišovi představit již dříve, ze schůzek kvůli řešení aktuální krize sešlo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus dostal pokutu 10.000 korun za nenošení roušky

28.01.2021 16:33 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus dostal od pražské hygienické stanice pokutu 10.000 korun za říjnové…

Senátoři vyzývají unijní země k prosazení dalších sankcí vůči Rusku

28.01.2021 16:25 Státy EU by podle českého Senátu měly prosadit zavedení dalších sankcí vůči ruským představitelům.…

Babiš: Česko má zájem o nákup léku proti covidu od Regeneronu

28.01.2021 16:05 Česko má zájem o nákup léku proti nemoci covid-19 od americké firmy Regeneron. Na dotaz ČTK to dnes…

Evidenci tržeb se nelze vyhnout přeměnou hospody na klub

28.01.2021 15:12 Povinnostem souvisejícím s elektronickou evidencí tržeb (EET) se nelze vyhnout účelovou přeměnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama