Kubera dotáhnul Araby? Spisovatel pošlapal památku zesnulého politika

Českem otřásla v pondělí tragická zpráva. Zemřel předseda Senátu a dlouholetý člen ODS Jaroslav Kubera. Internet rázem zaplavila vlna smutných a soucitných komentářů, někteří si ale nebrali servítky.

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Kubera patřil mezi nejvýraznější politiky ODS. Političtí pamětníci i souputníci oceňovali jeho humor, přímost a laskavost. Byl znám i svým odporem k byrokracii a kontroverzními výroky na adresu feministických či ekologických aktivistů.

V novodobé historii se ještě nestalo, že by jeden z nejvyšších ústavních činitelů ve funkci zemřel. Ani to ale nezabránilo některým kritikům, aby se nepustili do politika nepustili posmrtně. 

Spisovatel Jan Žáček na sociální síti napsal, že se lidé chovají jako pokrytci. "Upřímně řečeno, pan Kubera zemřel. No a co? Umírá strašně moc vzácných lidí. Pan Kubera býval členem KSČ. Tedy nebyl vzácný člověk," napsal.

"Propagoval kouření, tedy jed. Z Teplic udělal arabské město. Čím mi má být sympatický? Třeba mě teď leckdo napadne. Ale nebuďme pokrytci. Nevím, čím ten člověk pomohl občanům ČR. Vy ano?" napsal dále.

Podobně ostrý byl i politolog a člen Strany zelených Šádí Shanaáh. "Jaroslava Kuberu budu oplakávat asi stejně jako Miloše Zemana. Oba staří muži, kteří nerozumí modernímu světu, nechápou ho a chápat nechtějí a snaží se to zamaskovat "humorem", který páchne po cigaretách a vyčpělém alkoholu. Minulost. Jedeme dál," napsal na sociální síti. Svůj komentář následně smazal a omluvil se za něj.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama