Langer prohrál soud s Českým rozhlasem, omluvu nedostane

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer neuspěl u soudu se žádostí o omluvu za článek Českého rozhlasu (ČRo), který politikovo jméno zmiňoval v souvislosti s anonymním twitterovým účtem Julius Šuman. Účet zveřejnil několik kompromitujících dokumentů či nahrávek souvisejících s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Verdikt odvolacího soudu o Langerově žalobě je pravomocný, píše server Lidovky.cz.

Ivan Langer na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Rozhodnutí potvrdil šéf právního oddělení ČRo Petr Šmelhaus. "Jsme přesvědčeni, že jsme žádný zákon neporušili. Pan Langer byl jiného názoru, tudíž jsme se soudili. Soud nám dal za pravdu," řekl Lidovkám.cz.

Nahrávky či dokumenty na twitterovém účtu Šuman začaly objevovat začátkem května 2017. Na jedné z nahrávek se například Babiš údajně domlouval s novinářem Markem Přibilem na zveřejnění článků, které by poškodily konkurenční ČSSD a ODS. Babiš záznamy označil za zmanipulované a podal kvůli nim trestní oznámení. Kdo za účtem stojí, se dodnes nepodařilo objasnit.

V červnu 2017 uveřejnil ČRo článek rozkrývající Přibilovo zázemí. Dle textu se některé nahrávky objevily v Olomouci v domě patřícím podnikateli Ivanu Kyselému, který je považovaný za blízkého Langerova přítele. Langer tehdy na dotaz rozhlasu odmítl, že by stál za účtem Julius Šuman. "Kéž bych byl. Tím, co profil Julius Šuman publikuje, se docela hezky bavím," uvedl politik.

Langer kvůli článku rozhlas zažaloval a domáhal se omluvy s tím, že došlo k poškození jeho pověsti. Soudy ale jeho žádost zamítly.

Pro Langera jde v krátké době už o druhou prohru v právním sporu s médii. Letos v září politik definitivně prohrál soud s mediálním domem Mafra. Soudil se s ním kvůli článku Lidových novin z roku 2015 s titulkem "Korupční kauza kolem Langera se rozvětvuje". Policisté u Langera v roce 2015 dělali domovní prohlídky v souvislosti s takzvanou kauzou Vidkun. Nebyl ale z ničeho obviněn. Od Mafry chtěl omluvu a dva miliony korun.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střídání času škodí zdraví, říkají europoslanci. Nesmyl, člověk se musí…

24.10.2020 22:03 Aktualizováno Nejsou ve svém postoji jednotní. Čeští europoslanci se úplně neshodnou, zda má dojít ke zrušení…

Babiš: Faltýnek opakovaně překročil své pravomoci

24.10.2020 16:20 Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek podle šéfa hnutí a předsedy vlády Andreje Babiše na schůzce…

Brusel poslal do Prahy další reakci k Babišovu auditu

24.10.2020 11:12 Evropská komise poslala do Prahy svou reakci na české stanovisko k auditní zprávě komise o údajném…

Vnitro eviduje 350 žádostí o kompenzaci za opatření za 4,8 miliardy

24.10.2020 10:05 Ministerstvo vnitra eviduje k minulému pátku 350 žádostí o kompenzaci za ztráty, které vznikly v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama