Langer prohrál soud s Českým rozhlasem, omluvu nedostane

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer neuspěl u soudu se žádostí o omluvu za článek Českého rozhlasu (ČRo), který politikovo jméno zmiňoval v souvislosti s anonymním twitterovým účtem Julius Šuman. Účet zveřejnil několik kompromitujících dokumentů či nahrávek souvisejících s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Verdikt odvolacího soudu o Langerově žalobě je pravomocný, píše server Lidovky.cz.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ivan Langer na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Rozhodnutí potvrdil šéf právního oddělení ČRo Petr Šmelhaus. "Jsme přesvědčeni, že jsme žádný zákon neporušili. Pan Langer byl jiného názoru, tudíž jsme se soudili. Soud nám dal za pravdu," řekl Lidovkám.cz.

Nahrávky či dokumenty na twitterovém účtu Šuman začaly objevovat začátkem května 2017. Na jedné z nahrávek se například Babiš údajně domlouval s novinářem Markem Přibilem na zveřejnění článků, které by poškodily konkurenční ČSSD a ODS. Babiš záznamy označil za zmanipulované a podal kvůli nim trestní oznámení. Kdo za účtem stojí, se dodnes nepodařilo objasnit.

V červnu 2017 uveřejnil ČRo článek rozkrývající Přibilovo zázemí. Dle textu se některé nahrávky objevily v Olomouci v domě patřícím podnikateli Ivanu Kyselému, který je považovaný za blízkého Langerova přítele. Langer tehdy na dotaz rozhlasu odmítl, že by stál za účtem Julius Šuman. "Kéž bych byl. Tím, co profil Julius Šuman publikuje, se docela hezky bavím," uvedl politik.

Langer kvůli článku rozhlas zažaloval a domáhal se omluvy s tím, že došlo k poškození jeho pověsti. Soudy ale jeho žádost zamítly.

Pro Langera jde v krátké době už o druhou prohru v právním sporu s médii. Letos v září politik definitivně prohrál soud s mediálním domem Mafra. Soudil se s ním kvůli článku Lidových novin z roku 2015 s titulkem "Korupční kauza kolem Langera se rozvětvuje". Policisté u Langera v roce 2015 dělali domovní prohlídky v souvislosti s takzvanou kauzou Vidkun. Nebyl ale z ničeho obviněn. Od Mafry chtěl omluvu a dva miliony korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

„Teď asi překvapím.“ Ovčáček promluvil o zdraví prezidenta Zemana

20.10.2019 21:55 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes dokončil rekondiční pobyt v nemocnici. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček o…

Sněmovna bude burácet. Poslance zaměstná zvýšení daní i Česká televize

20.10.2019 21:12 Aktualizováno Poslanci se začnou příští týden zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Předlohu přijde do…

Zeman už je fit? Z nemocnice odjel do Lán, kryli ho bodyguardi

20.10.2019 20:20 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes po čtyřech dnech opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v pražských…

Klaus prozradil, co Havel těžce nesl. Na přetřes přišla i „pražská kavárna“

20.10.2019 20:04 Aktualizováno Upřímná zpověď exprezidenta a bývalého premiéra Václava Klause se točila především kolem osoby jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama