Ministr Havlíček věří, že zvládne řídit průmysl i dopravu. Sestaví silný tým

Ministerstva dopravy a průmyslu mají spoustu společných průsečíků, je proto možné je řídit obě zároveň a jejich agendu sbližovat do eventuálního spojení. ČTK to řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má oba resorty dlouhodobě vést. Personální otázky komentovat před svým uvedením do funkce nechtěl, uvedl pouze, že chce kolem sebe na ministerstvu dopravy sestavit silný tým náměstků a odborných ředitelů a posílit marketing. O případném setrvání prvního náměstka ministra dopravy Tomáše Čočka, kterého premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k rezignaci, chce rozhodnout v příštích dnech.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Karel Havlíček
doporučujeme

"Je to o klíčových lidech, je to o tom, že tam musí být lidi ochotní nejenom odborně, ale i manažersky, personálně a fyzicky tomu něco dát. Chci lidi, kteří jsou srdcaři, kteří budou tím resortem žít," podotkl.

Havlíček tvrdí, že na ministerstvu průmyslu a obchodu se od loňského dubna, kdy začal úřad řídit, takový tým sestavit podařilo. "Přišli tam mladí lidé, kteří jsou odborně zdatní, velmi schopní ve smyslu pracovního nasazení, velmi efektivní," řekl dnes novinářům před schůzí Sněmovny.

O případném setrvání Čočka ve funkci chce Havlíček rozhodnout v následujících dnech. "Stejně tak se budu poté vyjadřovat k dalším klíčovým lidem na ́úrovni šéfů jednotlivých odborů, případně jednotlivých organizací," řekl Havlíček. Babiš Čočka v pondělí vyzval k rezignaci. Náměstek uvedl, že považuje za svůj úkol seznámit nového ministra s celkovou situací.

"V každém případě si chci s každým sednout, promluvit si o tom, jaké splnil či nesplnil výsledky za rok 2019. Chci vědět, jaké má ambice na rok 2020. Každý bude hodnocen nikoli ideologicky, ale podle výsledků, odbornosti i z úhlu pohledu určité loajality, protože jsem přesvědčen, že dobře řídit resort může pouze loajální, odborně zdatný člověk, který má výkonnost," uvedl Havlíček.

Tiskový odbor úřadu vlády dnes oznámil, že ministrem dopravy bude Havlíček jmenován v pátek po návratu premiéra z cesty do Izraele. Babiš navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi odvolání dosavadního ministra Vladimíra Kremlíka (za ANO) kvůli kritizované zakázce na informační systém pro elektronické dálniční známky. Podle premiéra ji Kremlík manažersky nezvládl. Zeman prostřednictvím mluvčího oznámil, že se změnami souhlasí.

Oborové asociace upozorňují, že Havlíček bude řízením obou ministerstev velmi vytížen. Sám vicepremiér to připouští také, podotkl ale, že konkrétně v agendě ministerstva dopravy týkající se silniční dopravy a železnic je hodně aktivní i Babiš. "Je tam v relativně velkém detailu," uvedl.

Cílem podle něj je vybudovat dva špičkové resorty dopravy a průmyslu, případně do budoucna jeden velký hospodářský. "Je tam průnik v oblasti stavebnictví, v oblasti budování infrastruktury pro automobilový průmysl - myslím tím například autonomní řízení, pro čistou mobilitu. Je tam také pochopitelně vše, co se týká propojení energetických staveb, je tam propojení vodního hospodářství na vodní energetiku, je tam kosmický a letecký průmysl nebo například oblast telematiky a telekomunikací," dodal Havlíček.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek navrhuje nové oslovení pro Babiše. Chce, aby mu tak říkala celá…

23.02.2020 23:34 Aktualizováno Snad každý Čech, který sleduje politiku, dobře ví, že Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se opravdu…

Spolek pro obnovu Mariánského sloupu zaplatí Praze milion, Nacher kvůli…

23.02.2020 21:09 Aktualizováno Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze zaplatí při jeho výstavbě…

Z Vídně odstartovalo letadlo s českou humanitární pomocí Číně

23.02.2020 11:24 Aktualizováno Z Vídně dnes odstartovalo rakouské letadlo s nákladem české humanitární pomoci, které přepraví do…

Pravidla práce na dohodu či rodičovská se mají změnit. Co chystá MPSV?

22.02.2020 21:52 Aktualizováno Pravidla práce na dohodu by se měla v Česku nejpozději od srpna 2022 změnit, a to podle evropských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama