Abolice? Ovčáček vysvětlil, co má prezident Zeman v plánu

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se rozhodl vysvětlit, proč prezident Miloš Zeman v televizním vysílání přislíbil, že v případě nutnosti zastaví stíhaní Andreja Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo. Jak je to s tzv. abolicí?

Přidejte svůj názor 282 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Miloš Zeman před prezidentskými volbami vyloučil udělení abolice Andreji Babišovi. Teď však v televizním pořadu Týden s prezidentem prohlásil, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman přehodnotí výsledky kauzy Čapí hnízdo, využije svých pravomocí a obnovené stíhání zastaví.

„Andrej Babiš není trestně stíhán. Pravomocně o tom rozhodli státní zástupci. Opozice a část médií ale vytváří nepřípustný nátlak na nejvyššího státního zástupce, aby pravomocné rozhodnutí zrušil. Za takové situace je prezident povinen působit jako pojistka zachování právního státu,“ odpověděl Ovčáček serveru iROZHLAS.cz.

Zazněla i reakce mluvčího nejvyššího státního zastupitelství Petra Malého: „Prohlášení pana prezidenta o možnosti udělení milosti panu premiérovi nebude mít žádný vliv na postup nejvyššího státního zástupce při přezkoumávání zákonnosti usnesení o zastavení trestního stíhání.“

Andrej Babiš reagoval na Ttwitteru. Co si myslí o prezidentových slovech? „Vyjádření pana prezidenta k abolici je zbytečné, protože si myslím, že nic takového ani nemůže nastat. Vyvolává zbytečně vášně a není namístě. Žádní politici by to teď neměli komentovat a měli by nechat konat justici.“

"Pokud by došlo k tomu, že by Miloš Zeman udělil abolici, byla by zřejmě pro všechny obviněné v kauze Čapí hnízdo", dodal mluvčí prezidenta Ovčáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (282)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Děláme antirevoluci." Minář tepe stav demokracie v ČR, rýpl si do Zemana…

15.11.2019 13:23 Demokracie v Česku je podle organizátora nynějších demonstrací Mikuláše Mináře nemocná a nevzkvétá.…

Odejděte, jestli se vám pravidla nelíbí! Jílkové při debatě o demokracii…

15.11.2019 13:07 V neděli nás čekají oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Vyrovnali jsme se s komunistickou…

Babiš se lekl střetu s Minářem? Stáhl ocas a z jeho novin přišel podraz

15.11.2019 12:15 Minář vs Babiš. Tak mohl dnes večer vypadat duel na České televizi v pořadu Události, komentáře.…

Odbor odpadů na MŽP dočasně povede Maršák, bude konkurz

15.11.2019 09:11 Odbor odpadů na ministerstvu životního prostředí (MŽP) bude dočasně řídit Jan Maršák. Doposud byl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama