Piráti zahájili horkou část volební kampaně. Představili témata, autobusem projedou celé Česko

Na dostupnost zdravotní péče a sociálních služeb, transformaci průmyslu a energetiky v regionech po konci těžby uhlí, digitalizaci, ale třeba i problematiku sucha se prioritně soustředí jednotliví lídři kandidátek Pirátů do podzimních krajských voleb. Na dnešním předvolebním mítinku to řekl šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Ivan Bartoš
doporučujeme

Strana zahájila horkou část kampaně na výstavišti v pražských Holešovicích před svým volebním autobusem, který nese heslo Šance změnit budoucnost.

Na dnešním mítinku se představili všichni krajští lídři, se svými stánky a propagačními předměty dorazili na výstaviště i pirátští kandidáti v senátních volbách. "S autobusem projedeme celou zemi a pokusíme se lidi přesvědčit, aby dali našim kandidátům šanci změnit budoucnost," uvedl Bartoš. Piráti podle něj disponují odborností, profesionalitou a kompetencemi k tomu, aby se podíleli na řízení krajů po celém Česku.

Senátorští kandidáti se chtějí soustředit na celostátní i lokální problémy, kandidát v obvodu Plzeň-město Daniel Kůs zdůraznil také tradiční pirátské téma digitalizace. "Mám už dost planých řečí našich vlád o digitalizaci," uvedl. V Senátu slíbil hlídat předpisy tak, aby splňovaly moderní požadavky. V opačném případě je chce vracet Sněmovně. "Chci využít současnou situaci jako výzvu a šanci změnit analogovou současnost na digitální budoucnost," dodal.

Piráti letos znovu vsadili v kampani na volební autobus, tentokrát vyvedený v bílé barvě s černým sloganem Šance na budoucnost. Autobus v kampani využili už před volbami do Sněmovny v roce 2017, po nichž poprvé pronikli do dolní komory Parlamentu. Tehdy na něm vyobrazili přední politiky, včetně tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a jeho nástupce Andreje Babiše (ANO), ve vězeňských šatech.

Krajské volby se uskuteční společně s prvním kolem senátních voleb 2. a 3. října, druhé kolo pravidelného obměňování třetiny horní komory pak o týden později. Piráti plánují na kampaň pro krajské volby dát zhruba 18 milionů korun, na senátní pak pět milionů a dalšími čtyřmi až pěti miliony korun přispějí kandidáti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček a Hamáček odsoudili potlačení demonstrací na podporu Navalného v…

24.01.2021 13:11 Aktualizováno Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) odsoudil v souvislosti se zákroky proti demonstracím na…

Návrat deseti miliard armádě závisí na zdraví Metnara, uvedl Babiš

24.01.2021 10:46 Na zdravotním stavu ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) podle premiéra Andreje Babiše (ANO)…

KOMENTÁŘ: Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a…

23.01.2021 22:08 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel…

Zemřela pražská zastupitelka za ODS Jaroslava Janderová, bylo jí 70 let

23.01.2021 18:32 V Praze dnes dopoledne zemřela v 70 letech pražská zastupitelka a předsedkyně magistrátního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama