Piráti zahájili horkou část volební kampaně. Představili témata, autobusem projedou celé Česko

Na dostupnost zdravotní péče a sociálních služeb, transformaci průmyslu a energetiky v regionech po konci těžby uhlí, digitalizaci, ale třeba i problematiku sucha se prioritně soustředí jednotliví lídři kandidátek Pirátů do podzimních krajských voleb. Na dnešním předvolebním mítinku to řekl šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Ivan Bartoš
doporučujeme

Strana zahájila horkou část kampaně na výstavišti v pražských Holešovicích před svým volebním autobusem, který nese heslo Šance změnit budoucnost.

Na dnešním mítinku se představili všichni krajští lídři, se svými stánky a propagačními předměty dorazili na výstaviště i pirátští kandidáti v senátních volbách. "S autobusem projedeme celou zemi a pokusíme se lidi přesvědčit, aby dali našim kandidátům šanci změnit budoucnost," uvedl Bartoš. Piráti podle něj disponují odborností, profesionalitou a kompetencemi k tomu, aby se podíleli na řízení krajů po celém Česku.

Senátorští kandidáti se chtějí soustředit na celostátní i lokální problémy, kandidát v obvodu Plzeň-město Daniel Kůs zdůraznil také tradiční pirátské téma digitalizace. "Mám už dost planých řečí našich vlád o digitalizaci," uvedl. V Senátu slíbil hlídat předpisy tak, aby splňovaly moderní požadavky. V opačném případě je chce vracet Sněmovně. "Chci využít současnou situaci jako výzvu a šanci změnit analogovou současnost na digitální budoucnost," dodal.

Piráti letos znovu vsadili v kampani na volební autobus, tentokrát vyvedený v bílé barvě s černým sloganem Šance na budoucnost. Autobus v kampani využili už před volbami do Sněmovny v roce 2017, po nichž poprvé pronikli do dolní komory Parlamentu. Tehdy na něm vyobrazili přední politiky, včetně tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a jeho nástupce Andreje Babiše (ANO), ve vězeňských šatech.

Krajské volby se uskuteční společně s prvním kolem senátních voleb 2. a 3. října, druhé kolo pravidelného obměňování třetiny horní komory pak o týden později. Piráti plánují na kampaň pro krajské volby dát zhruba 18 milionů korun, na senátní pak pět milionů a dalšími čtyřmi až pěti miliony korun přispějí kandidáti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Pospíšil se nakazil koronavirem

26.09.2020 12:03 Europoslanec a šéf pražských zastupitelů koaličních Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09)…

Brněnská primátorka Vaňková má covid-19

25.09.2020 19:36 Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je…

Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací

25.09.2020 17:35 Český premiér Andrej Babiš v dnešním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě…

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama