Studenti kvůli koronaviru bojují s diplomkami, mají horší přístup ke knihám

Studentům brněnských univerzit komplikují opatření proti šíření nového typu koronaviru tvorbu bakalářských a diplomových prací. Zavírají se studovny a knihovny jednotlivých fakult, nepřístupná je také Knihovna Jiřího Mahena a Moravská zemská knihovna. Studenti ale literaturu potřebují pro své práce. Nyní mohou plně čerpat v podstatě jen z elektronických zdrojů.

Přidejte svůj názor

studium
doporučujeme

"Blíží se termín odevzdání a zatím nikdo nevíme, jestli se odloží," řekl student Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Marek Bednář.

Prorektor pro vzdělávání a kvalitu Masarykovy univerzity Michal Bulant studentům oznámil, že podle dalšího vývoje budou s děkany zvažovat možnosti prodloužení období výuky, zkouškového období nebo přesun termínu závěrečných zkoušek.

Kvůli zákazu vstupu na fakulty se studentům ztížila také komunikace s vedoucími jejich prací. "Bakalářskou práci mohu s vedoucím konzultovat jedině telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu," uvedl student Stavební fakulty Vysokého učení technického Martin Horváth.

Opatřením se těžko přizpůsobují i další studenti. "Zpracování skupinových projektů je mnohem obtížnější, když se nemůžeme společně sejít. Zvlášť, když spousta studentů odjela," řekla studentka Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity Zuzana Obrusníková.

Všechny brněnské univerzity zavádějí opatření, která postupně zpřísňují. Mendelova univerzita zrušila výuku už dříve. Tento týden ji následovaly i ostatní školy. Vysoké učení technické dnes prodloužilo dobu uzavření do 12. dubna. Masarykova univerzita má být zavřená do 13. dubna, vše ale záleží na centrálně přijímaných bezpečnostních opatřeních.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci zjišťují, jak rodiče zvládají domácí výuku. Můžete se zapojit do…

05.04.2020 17:06 Výzkumníci vytvořili anketu, jak rodiče v době uzavření škol kvůli koronavirové pandemii zvládají…

Rektor Zima: Rozpočet Univerzity Karlovy přijde kvůli koronaviru o 1,5…

05.04.2020 16:01 Rozpočtu Karlovy univerzity způsobí koronavirová krize a s ní spojený dopad na školy výpadek příjmů…

Plaga nechce známkovat žáky z tělocviku či hudební výchovy

05.04.2020 15:07 Ministerstvo školství po Velikonocích vydá vyhlášku, která by měla učitelům dát návod, jak…

Dva termíny přijímacích zkoušek na střední školy nebudou, říká Plaga

05.04.2020 14:38 Ministerstvo školství neplánuje obnovit dva termíny zkoušek na střední školy, jak požaduje petice,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy