Dvojnásobná vražda na Pardubicku. Obviněnému cizinci hrozí výjimečný trest

Dvaatřicetiletému Ukrajinci obviněnému z vraždy hrozí 15 až 20 let ve vězení nebo trest výjimečný. Podle policie v nelegální ubytovně v Opatovicích nad Labem na Pardubicku ubodal dva muže. Novinářům to dnes řekli pardubičtí kriminalisté. Čin se stal loni v listopadu, policie podezřelého zadržela po dvou dnech.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zbraně
doporučujeme

"Je to nejzávažnější případ co do následků, který jsme v roce 2019 v Pardubickém kraji měli," řekl vedoucí obecné kriminality Milan Šimek.

Všichni tři muži pocházeli z Ukrajiny, v Česku pracovali na stavbách. Dvaatřicetiletý muž s k činu doznal. Na Ukrajině měl zaměstnání v jaderné elektrárně v úseku zabezpečovacích systémů, předtím studoval vysokou školu. Do Česka nejspíš přišel za lepšími výdělky.

Podle jeho výpovědi s dvěma muži ve věku 43 a 53 let na ubytovně nevycházel dobře, dobírali si ho, už dřív ho slovně napadali. V den vraždy všichni popíjeli alkohol a dostali se do konfliktu. Jeden ho začal ohrožovat nožem. Začal se s nimi prát, mladšímu muži zasadil 19 ran nožem a staršímu muži šest ran nožem. Oba zemřeli.

"Několik dní s nimi měl spory, stále na něj útočili. Podle jeho výpovědi ho zatlačili takzvaně do kouta, nevěděl kudy kam a začala se bránit," řekl vyšetřovatel Robert Veleta. Kriminalisté slova obviněného muže dál prověřují, dodal Veleta.

Podezřelého vytipovali kriminalisté ještě týž den. Svědky na místě vyslechla, hodně jich včetně pachatele uteklo. Policie ho zadržela o dva dny později na polsko-ukrajinských hranicích v autobuse, snažil se uprchnout na Ukrajinu. Policie získala mezinárodní zatykač, jehož vydání někdy trvá i týdny, již druhý den odpoledne.

"Bylo dobře, že se nám ho podařilo zadržet na hranicích. Máme tu jiný případ, po jednom podezřelém pátráme pět let a ztratil se nám na Ukrajině, spolupráce s ukrajinskými orgány je složitá," řekl Šimek.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Rath si odpyká trest v nejpřísnějším režimu. Soud zamítl žádost o přeřazení

16.01.2020 17:04 Aktualizováno Teplický soud dnes zamítl návrh bývalého hejtmana a ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama