Eva Holubová, Josef Klíma a další celebrity hlásí: Jdeme do stávky. Je to velký p*ůser

Řada známých českých osobností se rozhodla podpořit celosvětovou stávku za klima, která se bude konat 20. září. „Společně pro planetu,“ hlásají ve videu, které zveřejnila organizace Greenpeace na svých facebookových stránkách.

Přidejte svůj názor 76 komentářů

Klíma, Josef
doporučujeme

Do společné stávky za klima se přihlásili herečky Eva Holubová, Berenika Kohoutová, Petra Nesvačilová, Taťjana Medvecká a Tereza Dočkalová či reportér Josef Klíma. „Tentokrát jdeme stávkovat všichni. Nejen studenti, ale i rodiče, prarodiče, přátelé, blízcí, no prostě všichni! Přidejte se do události Stávka za klima – společně za budoucnost nás všech a hlavně 20. září přijďte,“ burcují na videu.

„Antoine de Saint-Exupéry nám připomíná, že tuhle planetu, zeměkouli, jsme nezdědili po předcích, my ji máme půjčenou od svých dětí,“ říká ve videu herečka Eva Holubová. „Extrémní počasí. Vedro. Sucho. Požáry. Povodně. Přívalové deště,“ vyjmenovávají osobnosti pojmy spojené s klimatem.

Herečka Taťjana Medvecká se také svěřila, že má obavy. „Aby mé krásné malé vnučky zažily aspoň takový svět, jaký jsme zažili my,“ podotkla. Heečky ale mluví také o přílišném množství emisí vypouštěných do vzduchu nebo o „uhelné párty“.

„Stávka se koná 20. září v devět ráno na mnoha místech v republice,“ zve Čechy na akci investigativní novinář Josef Klíma. „Ten p*ůser je podle mě tak velkej, že by lidi měli apelovat na své rodiče, a´t nejdou do práce,“ dodává Eva Holubová.

„Tentokrát jdeme stávkovat všichni. Nejen studenti, ale i rodiče, prarodiče, přátelé, blízcí, no prostě všichni! Přidejte se do události Stávka za klima - společně za budoucnost nás všech a hlavně 20. září přijďte,“ burcují organizátoři z Greenpeace.

Organizace také varuje, že čelíme největší ekologické hrozbě současnosti - změně klimatu. „Osud planety i budoucích generací je kriticky ohrožen. Zatím máme naději, ale potřebujeme urychleně začít prosazovat řešení - proto stávka proběhne těsně před klimatickým summitem v New Yorku, proto je tak důležité, abyste na ní byli. Tohle je naše šance. Stávkovat budeme po celé republice! Všechny lokální události naleznete na stránkách Fridays For Future Česká republika,“ dodává Greenpeace.

Loading...
Vstupte do diskuze (76)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Testy u ženy z Nového Města na Moravě koronavirus nepotvrdily

26.02.2020 17:15 Aktualizováno Testy u ženy z Nového Města na Moravě nákazu koronavirem nepotvrdily. ČTK to řekla Tamara Pecková,…

Covid-19 v letoviscích: Od zájezdu do míst, kde jsou omezení, lze…

26.02.2020 17:12 Aktualizováno Od smlouvy na zájezd do oblasti, kde se objevil nový koronavirus a jsou tam vyhlášena ochranná…

Za vraždu v chatové oblasti dostal muž 22 let vězení. Způsob provedení se…

26.02.2020 17:07 Na 22 let do vězení poslal dnes soud Filipa Vondráka, který podle obžaloby loni zavraždil na…

Renovovaná loď v Brně má šanci mít opět jméno Moskva

26.02.2020 16:42 Loď z roku 1955, která se letos po renovaci vrátí na hladinu Brněnské přehrady, má šanci se znovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama