Jak můžete bezpečně nakoupit? Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr představuje nový projekt

Chtějí ochránit zákazníky i ulevit obchodníkům s potravinami. Zakladatel online supermarketu Rohlík.cz Tomáš Čupr proto přišel v době koronavirové pandemie s projektem platformy Nakup bezpečně. „Lidé po celé České republice budou mít k dispozici bezpečný online prodej potravin, léků a drogerie. Malé obchody dostanou bezplatně technologie velkých online prodejců a zmírní tak riziko nákazy svých zaměstnanců. A zároveň tak zmírní nepříznivé ekonomické dopady na své podnikání,“ vysvětluje Čupr.

Tomáš Čupr
doporučujeme

Platforma představuje novou možnost online nákupu potravin, léků a drogerie pro všechny obyvatele Česka. Zároveň nabízí kamenným obchodům bezplatné využití technologie velkých online prodejců. „Leží nám nyní na srdci dostupnost potravin pro všechny obyvatele naší země a zároveň jim chceme umožnit nákup z bezpečí domova, tedy s co nejmenším rizikem nákazy. Ve frontách a mezi regály kamenných obchodů teď často není možné dodržovat nařízení o dostatečné vzdálenosti mezi zákazníky,“ tvrdí zakladatel potravinového online-shopu Rohlík.cz Tomáš Čupr.

Projekt má odlehčit i internetovým prodejcům. Klienti se totiž během koronavirové pandemie daleko více než dříve obracejí na online obchody, které jsou následkem toho přetížené. „Navíc fungují především ve velkých městech. Aktuální kapacita online obchodů nedostačuje a malé obce, až na výjimky, nemají možnost online nákupu vůbec,“ upozorňuje Čupr.

Obchodníci s potravinami tak mají okamžitou možnost založit si jednoduše svůj online obchod. Jak vše probíhá? Obchodník se zaregistruje do platformy NakupBezpecne.cz a zadá svůj sortiment a ceny. Zákazník nakoupí a zaplatí bezkontaktní platbou přes internet. Vybere si přitom takový čas vyzvednutí nákupu, aby se při této aktivitě s dalšími zákazníky pokud možno nesetkal. Přichystaný nákup si pak může vyzvednout osobně, nebo si ho nechá doručit kurýrem až domů.

Projekt má podporu Ministerstva průmyslu a obchodu a Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. „Projekt NakupBezpečně.cz je ukázkou toho, jak se velmi dobře vypořádat s mimořádnými opatřeními, která bylo nezbytné přijmout v kontextu s pandemií koronaviru a ochranou zdraví a bezpečí lidí. On-line nakupování lze jednoznačně doporučit, efektivní využívání moderních informačních a komunikačních technologií je cestou, která už dříve byla velmi důležitá a v ČR dobře nastartovaná, teď za stávajícího nouzového režimu je naprosto klíčová,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku Silvana Jirotková.

Vznik platformy NakupBezpečně.cz upoutal i Tomáše Prouzu, prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. „Jsem rád, že Rohlik.cz pomohl ke zrodu tohoto projektu v době, kdy sám čelí náporu zákazníků. Digitalizace je budoucnost obchodu a pro řadu živnostníků je vývoj na vlastní náklady příliš drahý. Proto tuto aktivitu, která je dostupná okamžitě a pro všechny, podporuji a doporučuji“.

Projekt právě startuje pro prodejce potravin, léků a drogerie. „Abychom zmírnili ekonomické dopady aktuálních opatření i u obchodníků s dalším zbožím, jsme s týmem spolupracovníků připraveni projekt dále rozšiřovat i do jiných kategorií,“ vysvětluje další možný rozvoj platformy NakupBezpecne.cz Tomáš Čupr.

Obchody se můžou už teď registrovat a vyplňovat sortiment na: obchody.nakupbezpecne.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama