Jak můžete bezpečně nakoupit? Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr představuje nový projekt

Chtějí ochránit zákazníky i ulevit obchodníkům s potravinami. Zakladatel online supermarketu Rohlík.cz Tomáš Čupr proto přišel v době koronavirové pandemie s projektem platformy Nakup bezpečně. „Lidé po celé České republice budou mít k dispozici bezpečný online prodej potravin, léků a drogerie. Malé obchody dostanou bezplatně technologie velkých online prodejců a zmírní tak riziko nákazy svých zaměstnanců. A zároveň tak zmírní nepříznivé ekonomické dopady na své podnikání,“ vysvětluje Čupr.

Přidejte svůj názor

Tomáš Čupr
doporučujeme

Platforma představuje novou možnost online nákupu potravin, léků a drogerie pro všechny obyvatele Česka. Zároveň nabízí kamenným obchodům bezplatné využití technologie velkých online prodejců. „Leží nám nyní na srdci dostupnost potravin pro všechny obyvatele naší země a zároveň jim chceme umožnit nákup z bezpečí domova, tedy s co nejmenším rizikem nákazy. Ve frontách a mezi regály kamenných obchodů teď často není možné dodržovat nařízení o dostatečné vzdálenosti mezi zákazníky,“ tvrdí zakladatel potravinového online-shopu Rohlík.cz Tomáš Čupr.

Projekt má odlehčit i internetovým prodejcům. Klienti se totiž během koronavirové pandemie daleko více než dříve obracejí na online obchody, které jsou následkem toho přetížené. „Navíc fungují především ve velkých městech. Aktuální kapacita online obchodů nedostačuje a malé obce, až na výjimky, nemají možnost online nákupu vůbec,“ upozorňuje Čupr.

Obchodníci s potravinami tak mají okamžitou možnost založit si jednoduše svůj online obchod. Jak vše probíhá? Obchodník se zaregistruje do platformy NakupBezpecne.cz a zadá svůj sortiment a ceny. Zákazník nakoupí a zaplatí bezkontaktní platbou přes internet. Vybere si přitom takový čas vyzvednutí nákupu, aby se při této aktivitě s dalšími zákazníky pokud možno nesetkal. Přichystaný nákup si pak může vyzvednout osobně, nebo si ho nechá doručit kurýrem až domů.

Projekt má podporu Ministerstva průmyslu a obchodu a Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. „Projekt NakupBezpečně.cz je ukázkou toho, jak se velmi dobře vypořádat s mimořádnými opatřeními, která bylo nezbytné přijmout v kontextu s pandemií koronaviru a ochranou zdraví a bezpečí lidí. On-line nakupování lze jednoznačně doporučit, efektivní využívání moderních informačních a komunikačních technologií je cestou, která už dříve byla velmi důležitá a v ČR dobře nastartovaná, teď za stávajícího nouzového režimu je naprosto klíčová,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku Silvana Jirotková.

Vznik platformy NakupBezpečně.cz upoutal i Tomáše Prouzu, prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. „Jsem rád, že Rohlik.cz pomohl ke zrodu tohoto projektu v době, kdy sám čelí náporu zákazníků. Digitalizace je budoucnost obchodu a pro řadu živnostníků je vývoj na vlastní náklady příliš drahý. Proto tuto aktivitu, která je dostupná okamžitě a pro všechny, podporuji a doporučuji“.

Projekt právě startuje pro prodejce potravin, léků a drogerie. „Abychom zmírnili ekonomické dopady aktuálních opatření i u obchodníků s dalším zbožím, jsme s týmem spolupracovníků připraveni projekt dále rozšiřovat i do jiných kategorií,“ vysvětluje další možný rozvoj platformy NakupBezpecne.cz Tomáš Čupr.

Obchody se můžou už teď registrovat a vyplňovat sortiment na: obchody.nakupbezpecne.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie nehodlá lidem bránit ve shromažďování kvůli opatřením ministerstva

05.06.2020 18:19 Policie nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví.…

Soud odmítl žalobu advokáta Černého, kterému vadí nošení roušek

05.06.2020 17:06 Soud odmítl žalobu advokáta Adama Černého, který se domáhal zrušení opatření ministerstva…

Děti vylovily z řeky v Brně urnu, zřejmě i se zpopelněnými ostatky

05.06.2020 17:02 Děti v Brně vylovily z řeky urnu zřejmě i se zpopelněnými ostatky. Zabývají se tím strážníci.…

Covid-19 zaskočil epidemiology. Vyléčený pacient z Vysočiny je znovu…

05.06.2020 15:34 Epidemiologové z Vysočiny řeší případ člověka, který je po vyléčení z covidu-19 opět pozitivní.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy