Měsíc od masakru v Ostravě: Drsná dohra tragické střelby. Proč pachatel útočil?

Od střelby v ostravské fakultní nemocnici, při níž zemřelo osm lidí včetně pachatele, uplynul měsíc. Počet poškozených se během té doby vyšplhal na 40, proč pachatel útočil ale dodnes nikdo netuší. A zřejmě ještě dlouho vědět nebude.

Střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě
doporučujeme

Vyšetřování okolností tragické střelby v čekárně polikliniky ostravské fakultní nemocnice potrvá pravděpodobně do poloviny roku. V případu totiž figurují desítky svědků a vyšetřovatelé musejí počkat na závěry znalců a posudky.

Zatím policisté nenechali vypracovat psychologický profil pachatele. Nechtějí ale komentovat ani to, zda byl nemocný. Spekuluje se přitom, že muž si vsugeroval závažnou nemoc a byl nespokojen s přístupem lékařů, kteří na nic nepřišli. proto měl údajně útočit.

Počet poškozených nyní vyčíslil státní zástupce na více než 40. Uvedl to Český rozhlas s tím, že pokud by zůstal naživu, za útok v čekárně nemocnice by mu hrozil výjimečný trest.

"Počet poškozených určitě přesáhne číslo 40. V rámci trestního řízení je nutno mezi ně řadit nejen osoby, které byly útokem zraněny a přežily, ale také přímé příbuzné usmrcených osob," uvedl státní zástupce.

Mladá fronta Dnes popsala příběh ženy, která během střelby ležela u nohou vraha. "Počítala jsem kulky a čekala, že ta další bude moje. Nehýbala jsem se a snažila se nedýchat, ale v duchu jsem se modlila, abych nezemřela," uvedla osmapadesátiletá učitelka Ekaterina Garbova.

Dvaačtyřicetiletý Ctirad V. zahájil palbu bez varování v čekárně traumatologické ambulance nemocniční polikliniky v úterý po 07:00. Pacienty střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku.

Z nemocnice se mu podařilo utéci před příjezdem policie. Poté, co jej policisté po několika hodinách vypátrali, se před jejich zákrokem střelil do hlavy. Na následky zranění následně zemřel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama