Měsíc od masakru v Ostravě: Drsná dohra tragické střelby. Proč pachatel útočil?

Od střelby v ostravské fakultní nemocnici, při níž zemřelo osm lidí včetně pachatele, uplynul měsíc. Počet poškozených se během té doby vyšplhal na 40, proč pachatel útočil ale dodnes nikdo netuší. A zřejmě ještě dlouho vědět nebude.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě
doporučujeme

Vyšetřování okolností tragické střelby v čekárně polikliniky ostravské fakultní nemocnice potrvá pravděpodobně do poloviny roku. V případu totiž figurují desítky svědků a vyšetřovatelé musejí počkat na závěry znalců a posudky.

Zatím policisté nenechali vypracovat psychologický profil pachatele. Nechtějí ale komentovat ani to, zda byl nemocný. Spekuluje se přitom, že muž si vsugeroval závažnou nemoc a byl nespokojen s přístupem lékařů, kteří na nic nepřišli. proto měl údajně útočit.

Počet poškozených nyní vyčíslil státní zástupce na více než 40. Uvedl to Český rozhlas s tím, že pokud by zůstal naživu, za útok v čekárně nemocnice by mu hrozil výjimečný trest.

"Počet poškozených určitě přesáhne číslo 40. V rámci trestního řízení je nutno mezi ně řadit nejen osoby, které byly útokem zraněny a přežily, ale také přímé příbuzné usmrcených osob," uvedl státní zástupce.

Mladá fronta Dnes popsala příběh ženy, která během střelby ležela u nohou vraha. "Počítala jsem kulky a čekala, že ta další bude moje. Nehýbala jsem se a snažila se nedýchat, ale v duchu jsem se modlila, abych nezemřela," uvedla osmapadesátiletá učitelka Ekaterina Garbova.

Dvaačtyřicetiletý Ctirad V. zahájil palbu bez varování v čekárně traumatologické ambulance nemocniční polikliniky v úterý po 07:00. Pacienty střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku.

Z nemocnice se mu podařilo utéci před příjezdem policie. Poté, co jej policisté po několika hodinách vypátrali, se před jejich zákrokem střelil do hlavy. Na následky zranění následně zemřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy drtí vysoký tlak. Jak nad ním vyzrát?

22.01.2020 22:04 Aktualizováno Přibližně polovina pacientů s vysokým tlakem podle lékařů nedodržuje pokyny k léčbě tak, jak mají.…

V ateliérech na Barrandově hořely kulisy, škoda činí 300 tisíc korun

22.01.2020 18:29 Aktualizováno Na pražském Barrandově na Kříženeckého náměstí dnes odpoledne hořel v podzemním podlaží budovy…

Jaroslav Kubera (†72). Poslední rozloučení s šéfem Senátu bude 3. února

22.01.2020 17:16 Aktualizováno Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční…

Útok v Plzni byl pokusem o vraždu. Cizinec si odpyká 10 let, oběť přišla o…

22.01.2020 17:12 Bezdůvodným pobodáním muže na ulici v Plzni spáchal Andrij Šovheňuk pokus o vraždu, nikoliv těžké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama