Muž si odpyká trest za vraždu Ukrajinky v Liberci, Ústavní soud odmítl stížnost

Za vraždu mladé Ukrajinky si Marius Vasilica Ailiesei s konečnou platností odpyká 19 let ve vězení. Stížnost Rumuna, který vinu popíral, odmítl Ústavní soud, zjistila ČTK z usnesení v jeho databázi.

Ilustrační foto
doporučujeme

Činu se Ailiesei podle pravomocného verdiktu dopustil v Liberci. Součástí trestu je také vyhoštění. Ailiesei musí třem pozůstalým i uhradit nemajetkovou újmu ve výši 1,2 milionu korun.

V ústavní stížnosti muž kritizoval soudy za hodnocení některých důkazů, například videozáznamů, analýzy vzorků DNA nebo znaleckého posudku z oboru forenzní biomechaniky. Podle ústavních soudců je ale verdikt dostatečně pečlivě a logicky odůvodněný.

"Ústavní soud připomíná, že je zejména povinen zkoumat, zda bylo řízení spravedlivé jako celek. V posuzovaném případě dospěl k závěru, že tomu tak bylo," stojí v usnesení.

Zavražděná čtyřiadvacetiletá žena byla kamarádkou Rumunovy bývalé družky. Ailiesei známou podle obžaloby vinil z rozpadu svého vztahu, proto ji 10. srpna 2016 v jejím bytě ubodal. Mrtvou ženu odnesl k 300 metrů vzdálenému mostu přes Nisu, kde ji našli po dvou dnech pátrání.

Ailiesei, kterému hrozilo 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, se k vraždě nepřiznal. Policie ho usvědčila na základě nepřímých důkazů. Mezi stěžejní důkazy patřila DNA obžalovaného nalezená na laně, které měla zavražděná Ukrajinka kolem krku. Pachatel lano zřejmě použil pro snazší manipulaci s tělem. Nalezen byl také otisk boty.

Ailiesei po činu narychlo odjel do Rumunska, i když známým tvrdil, že míří za prací do Německa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na koupališti v Hejnicích se topila žena, zachránili ji "first respondeři"

09.08.2020 15:06 Na přírodním koupališti v Hejnicích na Liberecku se dnes kolem poledne topila třiapadesátiletá žena…

Schillerová přijela do Bohumína. Pozůstalí a zranění po požáru dostanou…

09.08.2020 14:08 Aktualizováno Moravskoslezský kraj dá pozůstalým po tragickém požáru v Bohumíně na Karvinsku 100.000 korun,…

V Bohumíně vzniklo pietní místo, lidé zapalují svíčky

09.08.2020 13:58 Improvizované pietní místo vzniklo dnes proti domu v Nerudově ulici v Bohumíně na Karvinsku, kde v…

Potápěči našli v Sázavě těla utonulých mladíků, byla několik set metrů od…

09.08.2020 13:46 Aktualizováno Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama