Soud opět odročil kauzu bývalého hokejisty Čechmánka, nedostavil se svědek

Krajský soud ve Zlíně opět odročil projednávání kauzy bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka (49). Podle obžaloby se při podnikání dopustil podvodu se škodou přesahující 15 milionů korun. K soudu se dnes nedostavil jeden z předvolaných svědků, hlavní líčení proto bude pokračovat v prosinci.

Roman Čechmánek
doporučujeme

Čechmánek vinu dlouhodobě popírá, tvrdí, že nikoho nechtěl okrást. Hrozí mu až deset let vězení.

K soudu dnes nepřišel někdejší vlastník nemovitosti v Prostějově, kterou od něj Čechmánek v minulosti koupil. Podle předsedy trestního senátu Radomíra Koudely se muž z hlavního líčení neomluvil. Vzhledem k tomu, že státní zástupce Petr Matoušek trvá na jeho osobní výpovědi, odročil senát hlavní líčení na 3. prosince.

Před soudem dnes tedy zazněla pouze výpověď svědkyně, která má podíl ve společnosti, jež si dříve nemovitost v Prostějově pronajímala. Firma budovu využívala k následné ošetřovatelské péči. Poté, co nemovitost získal Čechmánek, si podle ní společnost vzala úvěr a vybudovala si zdravotnické oddělení jinde. "Podmínky provozu nebyly dostačující," řekla svědkyně. O vydaném zákazu užívání nemovitosti, s nímž pracuje obžaloba, prý nevěděla. Čechmánek její výpověď nekomentoval.

V minulosti krajský soud Čechmánka dvakrát obžaloby zprostil, nepodařilo se podle něj prokázat, že by měl v úmyslu obohatit sebe či někoho jiného. Jeho rozsudek však vždy zrušil olomoucký vrchní soud a vrátil věc zpět k projednání do Zlína. Loňský zprošťující rozsudek krajského soudu zrušil vrchní soud po odvolání žalobce v celém rozsahu začátkem letošního roku. Konstatoval absolutní lhostejnost obžalovaného k jeho závazkům a žádal doplnění dokazování. Obhajoba v případu podala dovolání k Nejvyššímu soudu, které soud odmítl, stejně jako ústavní stížnost. Soudy argumentovaly tím, že v případu nebylo doposud pravomocně rozhodnuto.

Podle obžaloby se olympijský vítěz z Nagana podvodu dopustil mezi lety 2011 až 2014, především v souvislosti s výstavbou minipivovaru ve Zlíně a přestavbou bytového domu v Holešově. Státní zástupce uvedl, že obžalovaný uzavíral smlouvy a dohody se záměrem získat majetkový prospěch, přestože jeho tíživá finanční situace mu nedovolovala je plnit. Na základě smluv odebíral služby, stavební materiál a bytové nebo restaurační vybavení. Na podnikání si Čechmánek půjčoval peníze od známých, měl úvěry u bank. Jeho dluh dosáhl asi 100 milionů korun. Od roku 2013 je v insolvenci, o rok později vyhlásil soud konkurz na jeho majetek.

Bývalý brankář Zlína, Jihlavy, Vsetína, Philadelphie, Los Angeles, Karlových Varů, Hamburku, Linköpingu a Třince ukončil kariéru v roce 2009. Později vedl jako trenér hokejisty druholigového Hodonína a juniorský tým Vsetína. Nyní je asistentem trenéra v prvoligové slovenské Trnavě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od čtvrtka bude uvolněno amatérské sportování. Roušky uvnitř jsou problém,…

29.11.2020 14:32 Aktualizováno Ve čtvrtek 3. prosince s přechodem země do třetího stupně protiepidemických opatření bude s…

Bál jsem se, že k otevření dojde později. Obchodníci mohou před Vánocemi…

29.11.2020 14:10 Viditelně si oddychl, že obchody, restaurace i služby od čtvrtka zase ožijí. Prezident Svazu…

Od čtvrtka se mohou zčásti otevřít muzea či galerie. Kina a divadla ještě…

29.11.2020 11:38 Aktualizováno Od čtvrtka se budou moci v Česku po šesti týdnech otevřít zčásti muzea a galerie. Vláda rozhodla,…

Neštěstí na Svitavsku. Při nárazu do stromu zahynula řidička, policie…

29.11.2020 10:45 Při nárazu osobního auta do stromu na silnici mezi Poličkou a Borovou na Svitavsku v sobotu večer…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama