Soud v Pardubicích vyslechl ženu, která měla ubít matku sekerou

Krajský soud v Pardubicích dnes začal projednávat případ ženy, která vloni v červenci podle obžaloby ubila v rodinném domě na Orlickoústecku sekerou svou matku. Státní zástupce ji viní ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Soud dnes potvrdil její vazební stíhání. Další termín určil soud na čtvrtek, kdy vyslechne například znalce v oboru psychologie. Pravděpodobně padne i rozsudek. Žena se již soudního jednání účastnit nechce.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

soudy
doporučujeme

Žena matku podle obžaloby ubila loni 22. července po hádce sekerou. Jedenáctkrát ji udeřila do hlavy a dvakrát ji sekla do rukou. Osmašedesátiletá žena po útoku žila, dcera si pak došla do dřevníku pro provaz a uškrtila ji, uvádí žaloba.

"Celé věci velmi lituji, ale už se to nedá vzít zpátky," uvedla obžalovaná již dříve v přípravném řízení. "Kdybych na sebe nechala řvát, mohlo to dopadnout jinak," řekla dnes soudu. Po činu se mladá žena skrývala doma od pondělí do soboty, pak dva dny cestovala, než ji zadržela policie. Vraždu nahlásil její bratr, který do rodinného domu přijel za matkou na návštěvu.

U soudu si obžalovaná zakrývala obličej dlouhými vlasy, hlavu měla skloněnou. Od loňského činu, kdy jí bylo 27 let, viditelně zhubla.

Matka dceři podle její výpovědi často nadávala, argumenty nepřijímala. Mladá žena uvedla, že buď mlčela, případně odvedla pozornost na jiné téma. Čin, který se stal, nechtěla dnes popisovat. Soud proto pouštěl její výpověď z videozáznamu policejní rekonstrukce.

Rodiče obžalované ženy se rozvedli v roce 2011, se dvěma sourozenci se vídala málo. Matka podle ní chtěla, aby studovala vysokou školu. Jenže už na gymnáziu se u ní objevila sociální fobie, proto byla nerada mezi lidmi. Na vysoké škole zemědělské v Praze studovala asi dva roky, pak odešla. Matka podle ní těžce nesla, že nestuduje, sama měla vysokou školu. Odvedla ji proto k psycholožce, sezení dceři nepomohla a její fobie se nezlepšila. "Potom už na mě nenaléhala, brala to, myslím, jako moje selhání," uvedla obžalovaná.

Dívka studovala ještě vyšší odbornou školu, potom pracovala například v supermarketu, o práci ale přišla. Loni v červenci byla nezaměstnaná a měla dluhy z půjček minimálně 250.000 korun, které nesplácela.

"Matka si představovala můj život jinak, chtěla, abych měla práci, rodinu. Zároveň chtěla, abych byla doma. Byla jsem z toho zmatená. Žily jsme den po dni," řekla mladá žena.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mohutný požár v Ostravě zasáhl rodinný dům a zničil auto, škoda pět milionů

05.04.2020 15:06 Aktualizováno Požár rodinného domu v Ostravě způsobil v noci na dnešek škodu okolo pěti milionů korun. Oheň kromě…

Jak můžete bezpečně nakoupit? Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr představuje…

05.04.2020 14:20 Chtějí ochránit zákazníky i ulevit obchodníkům s potravinami. Zakladatel online supermarketu Rohlík…

ANKETA: Nestíháme, poptávka je větší než před Vánocemi, shodují se…

05.04.2020 13:30 Nestíhají. Takový frmol nezažívají ani v předvánočním období. Dovozci potravin, které si klienti…

Kamion uvízl na přejezdu v Tlumačově, řidiči hrozí až osm let

05.04.2020 11:58 Na železničním přejezdu v Tlumačově na Zlínsku uvázl kamion mezi závorami, a to ve chvíli, kdy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy